fbpx

36% іванофранківців вважають роботу ЄРЦ ефективною

Суспільство 09:45, 02.12, 2014

Соціологи оцінили ставлення мешканців міста до найбільшого муніципального управителя житла – КП "ЄРЦ", його ініціатив та господарської діяльності, змін у господарському житті міста загалом.

Опитування було проведене Київським міжнародним інститутом соціології протягом жовтня 2014 року. Польовий етап тривав з 1 по 10 жовтня. Замовником виступив консорціум підрядних організацій та КП "ЄРЦ".

Результати ліквідації жеків та створення ЄРЦ оцінили як позитивні 22,6% відсотки опитаних, негативні – 18,6%. Ще 47% вважають, що змін не відбулося. При цьому у 2013 році позитивно оцінювали створення ЄРЦ 18%. Найбільш позитивно оцінюють ідею зі створенням ЄРЦ іванофранківці віком від 18 до 29 років (28,4%). Найнегативніше ставляться до ліквідації жеків люди віком від 60 років. 

За майновим станом та освітою найбільше прихильників ЄРЦ серед людей з достатком вище середнього та вищою освітою.

При цьому більшість мешканців міста стали вважати оптимальним утримання власного будинку саме силами ЄРЦ – 27,1%. Самоуправління готові обрати 23,3%, створити ОСББ хотіли би 13,5%, приватний жек готові обрати 8,4%. 

Аналогічне опитування 2013 року показувало прийнятним управління від ЄРЦ лише для 17% мешканців. Цікаво, що і досі, попри інформаційно-роз’яснювальну кампанію чинних норм законодавства, більшість франківців вважає, що будинок належить місту чи ЄРЦ.

У порівнянні з іншими міськими підприємствами ЖКГ найбільш прозорою вважають роботу КП "Івано-Франківськводоекотехпром" – 43,9%. Прозорістю ЄРЦ задоволені 30,8%, "Івано-Франківськтеплокомуненерго" вважає прозорим 26,3% громадян.

Щодо ефективності місця розподілились аналогічно: 60,1% для Водоканалу, 36,2%  ЄРЦ, 30,5% – ТКЕ. 

Як показало опитування, більшість мешканців, на жаль, не знайомі з ключовими ініціативами ЄРЦ, однак переважно їх підтримують. Мова йде про гарячу лінію, сайт Домівка та муніципальні програми благоустрою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: