fbpx

37 тонн сірчаної кислоти у Калуші: ліквідатор "Калійного заводу" не може утилізувати "хімію"

Суспільство 17:59, 20.03, 2019

У Калуші засідала міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій розглядали проблемні питання з ліквідацією "Калійного заводу".

На засіданні виступив Ігор Ковальський, якого 17 липня минулого року господарським судом Івано-Франківської області було призначено ліквідатором дочірнього підприємства "Оріани" – "Калійного заводу".

За словами ліквідатора, справа про банкрутство ДП "Калійний завод" була порушена за ініціативою Пенсійного фонду. На цей час уже сформовано реєстр вимог кредиторів. Борги підприємства складають 99 млн гривень, інформують Вікна.

Проведена інвентаризація майна та здійснюються заходи з погашення заборгованої зарплати  700 тисяч гривень.

Як виявилося, на балансі калійного заводу немає ні землі, ні виробничих приміщень, повідомив Ігор Ковальський. Зате є 37 тонн концентрованої сірчаної кислоти. 

"На балансі підприємства рахуються виробничі запаси, ряд об’єктів енергетичної інфраструктури та сірчана кислота. З 17 липня я тричі звертався до міської ради щодо вирішення ряду питань. Зокрема, це стосувалося архівної документації, сірчаної кислоти та енергетичної інфраструктури, яка є важливою у разі, якщо буде стояти питання відновлення виробництва калійних добрив", – повідомив він.

По суті, з "Калійним заводом" пов’язане лише одне питання, яке є становить потенційну екологічну загрозу, – це сірчана кислота. За словами ліквідатора, ситуація є такою: на території демонтованої сульфатної фабрики є дві ємності, в яких знаходяться 37 тонн концентрованої сірчаної кислоти. Вона там зберігається багато років. Раніше управління надзвичайних ситуацій порадило звернутися на Калуську ТЕЦ і ТОВ "Карпатнафтохім", однак підприємства не виявили бажання безкоштовно отримати кислоту. Тож тепер шукають структуру, яка погодиться утилізувати "хімію".

Непотрібною виявилися не лише 37 тонн кислоти, а й трансформаторна підстанція на 16 МВт. Раніше вона забезпечувала роботу сульфатної фабрики. Однак підстанція не має адреси і права власності. Підстанцію, за словами Ігоря Ковальського, під час ліквідації можуть продати як набір обладнання за 2 млн гривень. 

Відтак, як повідомив Ігор Ковальський, для повної ліквідації підприємства потрібно ще близько року.

"ДП "Калійний завод" не має інших об’єктів, які несуть загрозу, не має відходів, не має жодного хвостосховища чи кар’єру. Через півроку-рік воно буде ліквідоване", – доповаів ліквідатор.

Раніше Калуська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визнала незадовільною роботу АТ "Оріана" та повну безвідповідальність в. о. генерального директора Олега Савчука щодо вирішення техногенно-екологічних загроз на об'єктах, які знаходяться в управлінні чи належать на корпоративних правах "Оріані".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: