fbpx

3,8 мільйони українських учнів сьогодні пішли до школи

Суспільство 10:18, 01.09, 2015

Сьогодні 3,8 мільйони українських школярів розпочинають новий навчальний рік. Загалом у 2015/2016 навчальному році кількість учнів у школах збільшиться на 38 тисяч. До перших класів цьогоріч піде 414 тисяч дітей. Минулого року кількість першачків склала 383,5 тис.

Також в Україні запрацювали нові школи – дві школи у Києві, три школи у Київській області, по одній в Полтавській і Тернопільській областях, а до кінця року планують відкрити ще чотири школи у Львівській області, пише День.

Міністерство освіти і науки провело роботу з розвантаження шкільних програм для того, щоб зробити їх цікавішими для школярів, тож на учнів чекають певні зміни в учбовому процесі.

Цьогоріч для школярів побільшає англійської мови з 2 години на тиждень до 3 з 6 по 9 класи. В 10-11 класах цей предмет збільшили усього на півгодини, до 3,5, адже наприкінці навчального року всім випускникам доведеться складати обов'язкові тести з англійської.

Також в розкладі предмет "Всесвітня література" замінять "Зарубіжною". Змін зазнав і сам перелік творів. Наприклад, "Маленького принца" Антуана де Сента-Екзюпері діти читатимуть не в 6 класі, а у 8. Так школярі краще зрозуміють усю філософію зовсім недитячої казки, переконані вчителі.

А ось із програми української літератури деякі твори взагалі прибрали. Серед іншого діти не будуть вивчати знаменитих "Каменярів" Франка та його ж поему "Мойсей".

Щодо першачків – відтепер вони більше годин читатимуть "Букварик". Щоб уроки з математики не лякали малечу, деякі поняття у програмі спростили: так, замість слова "множина", з'явилася фраза "група предметів", а ось деякі складні теми з української мови перекинули із першого аж у 5 клас. 

Також на школярів чекають сюрпризи під час вивчення "права". Більше уваги на уроках викладачі будуть приділяти підприємництву, юридичній та адміністративній відповідальності, а ще децентралізації. 

Варто зазначити, що з програми історії зникне поняття "Київська Русь". Цей термін замінять на "Русь-Україна".  Крім того, в новому навчальному році дітям будуть більше розповідати про екологію, толерантність, безпеку в Інтернеті.

Окрім того, з 1 вересня у школах впроваджуватимуть Концепцію національно-патріотичного виховання.

Планується, що у вересні Верховна Рада має розглянути блок освітніх законопроектів, підготовлених Міністерством освіти і науки України. На розгляд парламенту подано шість проектів законів, серед яких – базовий закон "Про освіту".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: