fbpx

43% депутатів Івано-Франківської міськради можна відкликати за прогули

Політика 14:15, 20.10, 2015

Понад 40% чинних депутатів можна відкликати за прогули у Запорізькій, Кіровоградській та Івано-Франківській міськрадах.

Такі невтішні результати моніторингу Громадського руху ЧЕСНО.

За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандата (ст. 37 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”). Але цю норму закону в Україні до депутатів майже ніколи не застосовують.

Це при тому, що у кожній міській раді обласного центру, яку проаналізували в ЧЕСНО, кількість кандидатів на відкликання перевищує 20%. Аби українці знову не сформували неякісне місцеве самоврядування, Громадський рух ЧЕСНО ще в березні розпочав кампанію “Чесна весна – відповідальна осінь”. Уперше в Україні системно промоніторили не лише роботу депутатів Верховної Ради, а й депутатів міських та обласних рад.

На графіку (див. графік 1) чітко видно, який відсоток депутатів можна було б відкликати з чинних міських рад обласних центрів.

Кожен депутат розуміє: прогули або неякісна робота можуть безпосередньо вплинути на дальшу політичну кар’єру і результати осінніх місцевих виборів. Це мають усвідомлювати і політичні партії.

Громадський рух ЧЕСНО попереджав партії про те, що неприпустимо кандидувати прогульників (тих, хто пропустив 25% і більше за всі роки каденції).

Аналітики ЧЕСНО промоніторили, які партії у міських радах знову кандидують прогульників (див. графіки 2, 4).

Варто зауважити, що ЧЕСНО проаналізував також відвідуваність депутатів облрад, і деякі депутати-прогульники облрад тепер кандидуються у міські ради. Відвідуваність – не єдиний критерій, за яким ЧЕСНО проаналізував роботу місцевих рад. Як виявилося, депутати у деяких радах за 4,5 роки каденції не написали жодного запиту (див. графік 3).

Деякі депутати виправдовуються тим, що пишуть лише звернення.

“Запит є важливішим інструментом, аніж звернення. Адже це – підтримане радою звернення депутата до будь-якого органу, що розташований на території міста. Якщо ж цей орган не зреагував та не вирішив сиутацію або проігнорував запит депутата, то автор запиту може підняти питання на сесії міської ради, повідомити, що його не задовольнила відповідь чи реакція органу, і викликати керівника цього органу на пленарне засідання для публічної відповіді на цей запит. Звернення ж легше проігнорувати”, – наголошує експерт Українського незалежного центру політичних досліджень і Реанімаційного пакету реформ Іван Лукеря.

Громадський рух ЧЕСНО закликає всіх виборців враховувати інформацію про прогульників чинних рад під час голосування. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: