fbpx

543 напади, троє померлих: МОЗ підписало меморандум про співпрацю з поліцією, щоби захистити працівників "швидкої"

Суспільство 13:14, 28.09, 2018

Для підсилення захисту працівників швидкої допомоги Міністерство охорони здоров'я України підписало Меморандум про співпрацю з Національною поліцією України.

Про підписання меморандуму на своїй сторінці у Фейсбук повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. 

"Бригади екстренки щодня працюють у дуже напружених умовах. Медпрацівники поки що майже беззахисні перед агресивною поведінкою, з якою стикаються під час виконання службових обов’язків. А поліція подекуди не надто охоче виїжджає на такі виклики", – пише Супрун.

Упродовж 2013–2017 років в Україні було зареєстровано 543 злочини, вчинені проти життя і здоров’я медичних працівників під час виконання ними службових обов’язків, троє із яких померли.

За 2017 рік лише зафіксованих випадків нападу на медичних працівників було 152. 

Меморандум з Нацполіцією підписано, щоби почати спільно налагоджувати якісну співпрацю та знайти дієві способи, аби захистити медичних працівників, пояснює Уляна Супрун. Для поліції має бути пріоритетом захист своїх колег з бригад швидкої допомоги, вважає вона.

У межах цього Меморандуму будуть опрацьовані питання щодо можливості:

– супроводу медичного працівника, за його зверненням представниками Національної поліції України;

– внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності;

– розгляд питання щодо встановлення кримінальної відповідальності фізичних осіб за протиправні дії, а саме: погрози, нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, посягання на життя, захоплення в заручники медичних працівників під час надання медичної допомоги.

Наступного понеділка відбудеться перша робоча зустріч з виконання меморандуму, на якій почнуть обговорювати заходи, які мають втілити першочергово.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: