fbpx

Почалася кампанія з продажу новорічних ялинок

Суспільство 17:44, 28.11, 2017

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовлюють на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів.

"Кожен громадянин може особисто ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах обласних управлінь лісомисливського господарства та лісгоспів", – повідомив Agronews заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

За його словами, всі охочі можуть купувати ялинки в державних лісгоспах, оскільки це вийде дешевше, ніж на ялинкових базарах.

Окрім того, лісгоспи організовуватимуть роздрібну торгівлю ялинками на торгових точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів та інших населених пунктів.

Заступник голови Держлісагентства також зазначив, що вже другий рік поспіль низка лісгоспів, зокрема в Закарпатській, Житомирській, Волинській та інших областях, активно практикує реалізацію живих ялинок у горщиках. Якщо така ялинка вирощена за всіма технологіями і для неї буде забезпечено належний догляд і умови, то потім родини зможуть висадити її у відкритий ґрунт. Про всі умови догляду поінформують у лісгоспах, які реалізують ялинки у горщиках.

На площі 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 18 млн шт. хвойних дерев різних порід у віці від 1 до 10 років.

Також щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом у загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн штук новорічних ялинок;

Цього року державними лісогосподарськими підприємствами заплановано реалізувати близько 550 тис. шт. новорічних ялинок. 

Покупців ялинок закликають звертати увагу на етикетку з номером та кодом, з допомогою якої можна перевірити походження дерева. Для цього треба ввести код на сайті ukrforest.com. Якщо такого коду не виявиться  дерево зрубане незаконно.

Вирощені дерева, заплановані для реалізації, вирубуються під замовлення покупців. Якщо залишаються зрубані нереалізовані новорічні ялинки, тоді їх віддають у дитячі садки, школи, для прикрашання церков на різдвяні свята.

Цінова політика на новорічні ялинки залишається в середньому на рівні минулого року.

Середня ціна становить близько 60 грн за погонний метр, повідомили в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. 

Наразі готується розпорядження про продаж новорічних ялинок. Цього року зрубають набагато менше, ніж минулого, повідомили в управлінні. Реалізацію планують почати після 10 грудня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: