fbpx

90 років тому середмістя і приміські села Княгинини об'єднались у "Великий Станиславів"

Наша історія 19:19, 01.01, 2015

1 січня 1925 року відбулось офіційне об'єднання середмістя, передмість і приміських сіл Княгининів в одну велику міську структуру, яку історики називають "Великим Станиславовом".

3 уст старожилів ще можна почути старі назви районів міста: Колонія, Гірка. Майзлі… Тривалий час Станиславів був оточений поясом поселень, які іменувались Княгининами. На півночі, від перетину вулиць Василіянок і Галицької до Бистриці, розташовувалось Княгинин-Село, на сході, в районі вулиць Вовчинецької та Миру – Княгинин-Гірка, на південному сході, від вулиць Бандери і Марійки Підгірянки до потоку  Княгинин-Колонія. Частина Колонії за залізницею ще називалась Майзлями, передає КУРС з посиланням на спільноту Старий Станиславів.

До міста названі поселення не належали. Перед Першою світовою війною за кількістю населення вслід за Львовом у Галичині йшли Перемишль, Коломия, далі Дрогобич, Тернопіль і лише після них – наш теперішній обласний центр. Станиславів і всі Княгинини, які давно підступили до границь міста, виявляли виразну тенденцію до злиття.

В 1925 р. вийшла урядова постанова, за якою і був утворений "Великий Станиславів" як друге за величиною місто Галичини з населенням 53 тисячі чоловік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: