fbpx

90-річна майстриня, учасниця УПА з Коломиї у фотопроекті "Листи на фронт"

Культура 21:31, 04.02, 2016

Кінорежисер Іван Кравчишин фотографіями коломиянки Євгенії Геник започаткував новий напрям патріотичного проекту "Листи на фронт". Раніше проект був присвячений мамам та коханим бійців АТО. Відтепер в ньому також зніматимуть жінок, які в УПА виборювали волю України.

У Фейсбук опублікували фото учасниці УПА з проекту "Листи на фронт". Користувачі соцмереж захопилися квітучим зовнішнім виглядом і силою духу 90-річної коломиянки, народної майстрині Євгенії Геник, яка навіть в такому поважному віці продовжує створювати твори мистецтва.

Про літню майстриню з дивовижною долею написав український кінорежисер Іван Кравчишин. 

"Знаєте, скільки їй років? Я також, коли дізнався, що їй скоро виповниться 90!.., чесно, від подиву присів! А її історія життя… це готовий матеріал на екранізацію.  

Її золоті руки, їх результат знають у всьому світі, бо пані Євгенія Геник – майстер на всі руки: вона і вишиває, і робить прикраси, і ткацтво також її рук справа. Одним словом, все, що ви зараз бачите на світлинах, все МАЙСТРИНЯ зробила своїми руками!

Тому молодиці, кому "іржа" їсть мозок зі споконвічним запитанням – "що робити, щоб краще жити?", – гляньте Їй в очі і бігом в Коломию – поки пані Євгенія ще в силі, переймати навики таємниці її ремесла! (до речі, в Києві скоро буде персональна виставка Її робіт).

Ми започатковуємо нову ініціативу в рамках проекту "Листи на фронт", в якій ми будемо робити світлини тих, хто колись зі зброєю в руках віддав свої молоді роки за нашу з вами свободу!

Цю ідею нам люб’язно підказала Ярослава Юріївна Ткачук – директор Національного музею Гуцульщини та Покуття, за що їй уклінно дякуємо!"  розповів Іван Кравчишин. 

Сьогодні в Коломиї у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття відбулася презентація проекту "Листи на фронт". 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: