fbpx

9 з 15 міських рад Івано-Франківщини порушують закон "Про доступ до публічної інформації"

Політика 12:47, 03.11, 2015

60% сайтів міських рад Івано-Франківщини не виконують вимоги Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо контактної інформації на офіційному сайті.

Такими є результати моніторингу Центру політичних студій та аналітики.

З 15 міських рад Івано-Франківської області одна – Рогатинська міська рада взагалі не має свого сайту. Косівська міська рада не вказала електронну адресу, Яремчанська міська рада вказала тільки поштову адресу, тоді як Тлумацька міська рада вказала лише телефон, проте без телефонного коду міста. Калуська міська рада контактної інформації не надала. Решта міських рад надала повну контакту інформацію, тільки 3 міські ради не вказали телефонний код міста: Бурштинська, Галицька та Коломийська.

Майже порожня табличка моніторингу контактних адрес, що стосуються доступу до публічної інформації. 8 міських рад на своїх офіційних сайтах не вказали контактів з доступу до публічної інформації, тобто ні усного, ні письмового запиту в ці міські ради подати неможливо. Бурштинська, Калуська та Яремчанська міські ради надали вичерпну інформацію, Коломийська – не надала телефонний код міста. Галицька міська рада не вказала електронну адресу і телефонний код міста, а Долинська вказала лише телефон без коду.

Нагадуємо, що Закон "Про доступ до публічної інформації" набрав чинності ще 9 травня 2011 року. Таким чином, всі органи влади мали 4 з половиною роки, щоб розібратися з його нормами та імплементувати їх у свою роботу. Однак аналіз базового наповнення сайтів міських рад області проілюстрував абсолютне нерозуміння органами місцевого самоврядування вимог щодо їхньої прозорості, публічності та підзвітності. Про те, яка ситуація в інших областях України, ви зможете дізнатися протягом наступних тижнів на сайті "Прозора Бюрократія".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: