fbpx

Абітурієнтів зобов'яжуть визначати пріоритет заяв до вишів

Суспільство 14:59, 01.11, 2014

При цьому кожен абітурієнт, як і раніше, зможе подати документи для участі у конкурсному відборі до 5 вищих навчальних закладів та на 3 напрями підготовки у кожному.

Ті, хто вступатиме у вищі навчальні заклади України в 2015-му, будуть ранжувати подані у виші заяви в порядку їх пріоритетності.

Така норма закріплена в новому законі "Про вищу освіту", згідно з яким відбудеться вступна кампанія 2015 року, пише у своїй статті на DT.UA Ольга Стрелюк, керівник освітніх програм Громадянської мережі "Опора".

Нововведення стало відповіддю на проблеми системи зарахування абітурієнтів, які виникають в процесі "четвертої хвилі" або "конкурсу оригіналів" – періоду зарахування на місця державного замовлення тих осіб, які не отримали рекомендації в жодній з трьох хвиль, але подали оригінали документів. Тільки на підставі цього, а не у відповідності з величиною конкурсного бала, вони ставали студентами-бюджетниками, зазначає автор статті.

"З 2015 р. абітурієнт буде присвоювати кожній заяві пріоритетність, і якщо його конкурсний бал дозволить зарахування за найвищим пріоритетом на першому етапі, інші заяви автоматично не будуть брати участь у конкурсі. Якщо ж на першому етапі рекомендацію отримає заява, наприклад, з пріоритетом "5", то брати участь у другому етапі продовжать тільки заяви з пріоритетами "4", "3", "2" і "1". Інші – автоматично не будуть розглядатися", – пояснили нові правила в "Опорі".

Пріоритет позначається числами від 1 до 15, де 1 – показник найбільшої пріоритетності заяви.

Загалом, згідно з новим законом, навчальні заклади отримали значно більше можливостей для відбору абітурієнтів з конкретними знаннями і вміннями, зазначає автор статті. Для цього, зокрема, в формулу підрахунку конкурсного бала ввели так звані вагові коефіцієнти, основне завдання яких – вказати на найважливішу зі складових загального балу (результат з предметів ЗНО та середній бал атестату) і збільшити його вагу.

Оскільки Умови прийому тепер не визначають профільний предмет для вступу, це буде робити ВНЗ, приписуючи цьому предмету найвищий ваговий коефіцієнт. Сума коефіцієнтів має дорівнювати одиниці. Діапазон коефіцієнтів визначено в згаданому законі: результат кожного предмета ЗНО повинен становити не менше 20% конкурсного бала, вагу атестата – від 0 до 10% конкурсного бала.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: