fbpx

Африканська чума: через загибель 45 свиней у селі Волосів оголосили карантин, поліція встановила блокпости

Суспільство 17:14, 27.03, 2017

На в'їзді до села встановлені блокпости Національної поліції та працівників Держпродспоживслужби, які перевіряють усі автомобілі. З села заборонено вивозити тварин та продукти тваринництва. Також дезінфікуються усі транспортні засоби, що виїжджають із населеного пункту.

Про це КУРСу повідомив начальник головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський.

Гурський розповів, що у четвер ввечері до ветеринара звернулася власниця приватного фермерського господарства з села Волосів Надвірнянського району, у якої захворіли свині. До приїзду спеціаліста господарі дорізали 8 свиней. Експерт відібрав матеріал для експертизи та залишився у селі, щоб власники не збували м’ясо загиблих тварин. Протягом двох днів у господарстві загинули ще 37 тварин. 

У неділю ввечері Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи підтвердив захворювання свиней на африканську чуму. Роман Гурський зазначив, що у загиблих свиней також виявили отруєння фосфідом цинку.

Сьогодні усі туші свиней були спалені.

Державною Надзвичайною протиепізоотичною комісією при Надвірнянській РДА встановлено межі епізоотичного осередку – село Волосів Надвірнянського району. До зони захисту віднесено села Цуцилів і Кам’янка, а завтра на засіданні обласної комісії буде встановлено межі – зони нагляду.

Спеціалістами обстежано усі господарства у селі, хворих тварин більше не виявили, але задля профілактики завтра з господарств села почнуть вилучати свиней. Їх власникам компенсовуватимуть усі витрати.

За словами Романа Гурського, станом на 1 січня 2016 року у селі утримували 142 свині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: