fbpx

Агітатори від БПП "Солідарність" збирають персональні дані виборців у Франківську. ВІДЕО

Політика 10:13, 18.10, 2015

В Івано-Франківську спостерігач ОПОРИ зафіксував, як під час поширення друкованих матеріалів агітації за Володимира Яблоня, кандидата від Блоку Петра Порошенка "Солідарність" у депутати Івано-Франківської міськради, жінка-агітатор збирала дані про осіб, яким вручила агітматеріал.

На запитання про те, з якою метою вона збирає цю інформацію, жінка відповіла, що то для контролю її роботи, пише КУРС з посиланням на прес-службу ОПОРИ.

"Зважаючи на специфіку виборів в Україні, збір виборчими штабами відомостей про виборців завжди у спостерігачів викликає підвищену увагу. Це пов’язано з тим, що невідомо, яку справжню мету переслідують ті, хто проводить збір цих відомостей, та достеменно невідомо, як ці відомості використовуватимуться. На території, де зафіксовані подібні випадки, спостерігачі звертають особливу увагу, для тог, щоб простежити, чи не використовуються ці відомості у маніпулятивних цілях", – зауважив Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

Для чого агітатори збирають дані, ОПОРА запитала Максима Яценка, керівника виборчого штабу Ігоря Насалика, кандидата на міського голову від Блоку Петра Порошенка "Солідарність": 

"Контактні дані – це прихильник чи не прихильник. Ми просто повинні орієнтуватися, скільки людей нас підтримують, а скільки ні".

Максим Яценко запевнив, що зібрані дані виборців використовувати не будуть.

"Ці дані просто для статистики. Всі агітатори розуміють, що використання особистих даних регулюється законом, і дані ні в кого примусом не вимагають. Просять лишити дані, і якщо людина є прихильником і готова лишити дані, ми їх фіксуємо, щоб розуміти, скільки у нас є прихильників, – ні більше, ні менше".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: