fbpx

Активісти та незалежні екологи оголосили війну корупції в екології на Прикарпатті. Відео

Суспільство 13:11, 18.05, 2015

Громадськість, екологи та активісти політичної партії "ВОЛЯ" виявили ряд корупційних схем в системі охорони навколишнього природного середовища на Івано-Франківщині. І оголосили війну корупційним схемам – висунули ряд вимог до обласної ради та облдержадміністрації.

Громадськість, екологи та активісти політичної партії “ВОЛЯ” виявили ряд фактів корупції та корупційних схем, пов’язаних з екологією, на Прикарпатті. Зокрема, непрозоре використання 4 млн гривень з Івано-Франківського обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомили незалежний еколог Володимир Красноштанов та “волівці” Ольга Галабала і Михайло Якимчук. 

За словами Ольги Галабали, обсяг екологічних коштів, якими володіє Івано-Франківська область, – третій за величиною в Україні. Однак їхній розподіл є цілком закритим, а використання  непрозорим. Зокрема, на 9 звернень, спрямованих до екологічної комісії Івано-Франківської обласної ради від депутатів “ВОЛІ” впродовж останніх двох місяців з приводу фінансування програми охорони довкілля на Прикарпатті, не було надано жодної відповіді.  

Активісти спільно з екологами провели громадський моніторинг і аналіз розподілу та витрат екологічних коштів в області й виявили численні корупційні схеми. Як от при будівництві очисних споруд туберкульозного відділення Солотвинської районної лікарні  завищена вартість очисних споруд, непрозоре проведення тендеру, третій рік підрядник ТзОВ “Пріма-Сервіс ЛТД” не виконує своїх зобов’язань, при цьому з екологічного фонду продовжують виділяти кошти.

При встановленні водоочисного обладнання у Делятинському психоневрологічному інтернаті для жінок  нераціональне використання коштів з обласного екологічного фонду.

При роботах, пов’язаних з поліпшенням технічного стану благоустрою ставка в місті Тлумачі, – об’єкт не пройшов експертизу ДП “Укрдержбудекспертиза”, натомість обласною і районною радою було виділено 4,2 млн гривень на його фінансування. Для цього змінили юридичну назву об’єкта. Так само має місце непрозоре використання додатково виділених коштів на погашення кредиторської заборгованості з спецфонду обласного бюджету.

На думку Володимира Красноштанова, розподіл коштів обласного екологічного фонду, який проводить екологічна комісія обласної ради, відбувається нераціонально і не за потребою, а відповідно до того, як окремі потреби лобіюють депутати облради. Типовий приклад  Тлумацьке озеро, яке профінансували в обхід обласної екологічної програми. “Депутати в такий спосіб задобрюють своїх виборців”,  уважає Ольга Галабала.

Еколог зі 40-річним стажем роботи в держорганах з охорони довкілля пан Красноштанов однією з корупційних схем вважає розпорошення екологічних коштів, коли в області розпочато і роками не завершується спорудження десятків об’єктів  дамб, очисних споруд, каналізаційних колекторів, берегоукріплень.

Зважаючи на порушення і бездіяльність в їхньому усуненні як обласної ради, так і Департаменту екології облдержадміністрації, ініціативна група з незалежних екологів, громадськості та представників партії “ВОЛЯ” задекларували громадський контроль розробки і фінансування Обласної екологічної програми на 2015-2020 роки, яка розробляється саме зараз.

І виснунула ряд публічних вимог до депутатської комісії Облради та Департаменту екології ОДА. Активісти вимагають повного і детального звіту використання 4 млн гривень попередньої Обласної програми  з кошторисами та звітами освоєння коштів. Аналізу ситуації по шістьох об’єктах, де є підстави говорити про корупцію. В цьому випадку “волівці” готові передати інформацію, якою володіють, правоохоронним органам. А також залучити незалежних екологів і громадськість до розробки наступної програми з охорони довкілля на Прикарпатті, зробити цей процес прозорим і відкритим для обговорення на рівні районів області.

“Потрібна ретельна інвентаризація екологічних коштів, відповідальний розподіл та громадський контроль за їхнім використанням”,  наголосила Ольга Галабала.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: