fbpx

До Франківська з'їдуться художники з усієї України, щоб розмалювати 90-метрову стіну

Суспільство 10:48, 07.07, 2016

20 вуличних художників в Івано-Франківську продемонструють різні техніки і стилі на всеукраїнському графіті-фестивалі "Алярм".

Франківськ приймає всеукраїнський фест райтерів у наступні вихідні – 9-10 липня. 

Під час фестивалю художники перетворять на мистецький об'єкт стіну стадіону на території школи №4 (вул. Південний бульвар, 24). 

90-метрова стіна стане своєрідним майданчиком для діалогу як між локальними графіті-художниками і гостями з різних міст, так і поціновувачами вуличного мистецтва, повідомляють організатори.

На фест запросили 5 місцевих художників та очікують на 15 гостей з Ужгорода, Львова, Луцька, Рівного, Києва, Черкас, Дніпра, Запоріжжя та Одеси. Цікаво, що всі художники працюють у різних стилях і техніках, що дозволить мешканцям Івано-Франківська ознайомитись з різноманітними напрямками вуличного мистецтва. 

Сергій Грех, співзасновник Kickit Art Studio, співорганізатор фестивалю:
"Займаючись графіті, ми хотіли створювати щось нове та якісне. Оскільки в Україні немає графіті-фестивалів, ми мали самі створити його для себе. Нашим головним завданням є активізація художників з різних міст України. На фестивалі ми відкриваємо саме українських художників, які займаються таким малодослідженим видом мистецтва як графіті, постграфіті і вуличним мистецтвом і залишаються не поміченими". 

У рамках фестивалю відбудеться також зустріч з польським митцем Блажеєм Патріком Русіним під назвою "Графіті/Постграфіті". 

9 липня о 20:00 в Urban Space 100 відбудеться лекція про те, як субкультурне і нелегальне графіті трансформувалось в індустрію муралів і комерційне явище. Гість наведе приклади фестивалів і проектів, які відбуваються у різних містах світу, Європи та України. Ця тема є актуальною та резонансною в Івано-Франківську після втілення кількох мурал-проектів у публічному просторі міста на фестивалі Порто Франко Гоголь Фест". 

Довідково: Фестиваль "Алярм" вперше було проведено 2015 року в Ужгороді, Луцьку та Львові. Він показав високу цінність та актуальність як для митців, так і для шанувальників графіті та вуличного мистецтва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: