fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • АМУ розробила законопроект, який дасть змогу учасникам АТО отримати земельні ділянки або грошову компенсацію

АМУ розробила законопроект, який дасть змогу учасникам АТО отримати земельні ділянки або грошову компенсацію

Політика 12:53, 03.06, 2017

Виконавча дирекція Асоціації міст України (АМУ) розробила проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо гарантій забезпечення земельними ділянками ветеранів війни.

Основна мета законопроекту полягає в тому, щоб всі ветерани війни могли реально реалізувати своє право на отримання земельних ділянок.

В законопроекті запропоновано такі механізми:

– Створення загальнодержавного реєстру земельних ділянок по всій території країни. Реєстр відкритий. Кожен ветеран війни може в он-лайн режимі побачити доступні земельні ділянки в будь-якому регіоні країни. І отримати земельну ділянку можна буде не залежно від місця реєстрації.

– Запроваджено, як альтернативу праву на отримання земельної ділянки, грошову компенсацію її вартості. Компенсацію виплачуватимуть з Державного бюджету, що гарантує наявність коштів, оскільки не всі органи місцевого самоврядування мають відповідні кошти.

"З огляду на те, що процедура оформлення документів дороговартісна і тривала в часі, учасник АТО на власний розсуд зможе обрати варіант реалізації свого законного права: або земельна ділянка, якщо вона наявна, або гарантована грошова компенсація. Ця компенсація також розповсюджуватиметься на сімей загиблих, оскільки їх, вважаємо, держава повинна оберігати в першу чергу", – пояснили в АМУ.

Наразі тривають консультації щодо реєстрації проекту Закону у Верховній Раді України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: