fbpx

Android Pay вже в Україні: хто зможе перетворити свій смартфон на гаманець

Економіка 15:51, 01.11, 2017

В Україні 1 листопада почав працювати Android Pay – глобальний сервіс безконтактної оплати за допомогою смартфонів. Відтепер українці можуть платити смартфонами в усіх торгових точках, де є NFC-термінали. (Рос.)

Сервіс дозволяє здійснювати оплату офлайн та онлайн. Головна його відмінність від усіх подібних інструментів – високий рівень безпеки транзакцій, пише Економічна правда.

Android Pay впроваджує і підтримує Google. Сьогодні це одна з найсучасніших і безпечних технологій на планеті. Вона працює в 14 найбільш розвинених країнах світу. Україна стала п'ятнадцятою.

Ще на початку 2017 року Google не планувала запускати Android Pay в Україні. Свою думку компанія поміняла через активну зацікавленість у розвитку сервісу з боку Приватбанку і Mastercard.

Після знайомства з технологіями банку і рівнем безготівкових розрахунків у країні Google ухвалила безпрецендентне рішення про позаплановий запуск сервісу в Україні.

Що таке Android Pay і як ним користуватися

 

Android Pay – це додаток від Google для безконтактної оплати покупок за допомогою смартфона, планшета або "розумного" годинника.

Для роботи з додатком потрібен пристрій на ОС Android 4.4 і вище з вбудованим чіпом NFC.

NFC – Near field communication або "комунікація ближнього поля" – це технологія бездротового передавання даних малого радіуса дії. З її допомогою пристрої можуть обмінюватися даними на відстані до 10 см.

Android Pay вже в Україні: хто зможе перетворити свій смартфон на гаманець 1

Міністр фінансів Олександр Данилюк на презентаціїї сервісу Android Pay, 1 листопада 2017 року

Для того, щоб розраховуватися смартфоном, користувач повинен завантажити Android Pay з Google Play і додати в програму дані платіжної карти. Android Pay буде підтримувати карти VISA і Mastercard. Щоб зробити платіж, необхідно піднести смартфон до термінала оплати і затримати його до завершення транзакції.

Якщо сума платежу з карти Mastercard перевищує 100 грн, необхідно ввести PIN-код карти, прив'язаної до аккаунту. У карт VISA ліміт беспарольної оплати уп'ятеро вищий – 500 грн.

Кому буде доступний Android Pay в Україні

 

Як мінімум, до початку 2018 року Android Pay буде працювати з банківськими картками, емітованими Приватбанком.

За словами прес-секретаря Приватбанку Олег Серги, в системі Приват24 зареєстровані 500 тис. власників смартфонів на ОС Android з NFC-модулем. З них приблизно 100 тис. підключили до смартфона NFC-гаманець Приватбанку.

У мережах мобільних операторів "Vodafone Україна" і lifecell зареєстровані відповідно 0,63 млн і 1,5 млн смартфонів під управлінням ОС Android з NFC-модулем. Частка таких гаджетів у мережах операторів становить 12% і 15%. Компанія "Київстар" не надала свої дані.

Загалом в Україні інфраструктура для приймання оплати за допомогою Android Pay розвинена слабо. За даними НБУ, 1 квітня 2017 року в Україні було 226,8 тис. POS-терміналів. За цим показником Україна істотно відстає від країн Європи. До європейських показників наблизилися тільки Київ і Дніпро.

Android Pay вже в Україні: хто зможе перетворити свій смартфон на гаманець 3

Більш того, значна частина POS-терміналів технічно не здатна приймати безконтактні платежі. Наприклад, Ощадбанк має 32 927 платіжних терміналів. З них 75% оснащені безконтактною технологією і можуть бути використані для оплати покупок за допомогою додатка Android Pay.

Для порівняння: у Приватбанку близько 120 тис. терміналів, з яких 70 тис. оснащені безконтактною технологією.

Переваги Android Pay для покупців

 

1. Швидка оплата. Щоб розплатитися на касі в магазині, достатньо розблокувати екран телефона і прикласти його до термінала.

2. Безкоштовне використання. Завантажити додаток Android Pay можна в "Google Play маркеті", і плата за це не стягується. Також сервіс не бере комісію за проведення транзакцій.

3. Безпека. Коли користувачі платять через Android Pay в магазинах, дані їх карт нікуди не передаються. Номер карти замінюється унікальним номером віртуального рахунку. Якщо телефон загублений або вкрадений, з нього можна дистанційно видалити всі особисті дані.

Недоліки Android Pay

 

1. Android Pay працює тільки на гаджетах ОС Android. Власники iPhone і решти техніки Apple не зможуть скористатися сервісом.

2. Android Pay працює з платіжними картами тільки тих банків, які підключені до системи.

3. Далеко не всі POS-термінали приймають до оплати безконтактні платіжні засоби.

4. В Україні ще дуже мало POS-терміналів.

Нішевий сервіс

 

На думку лідера українського фріланс-ком'юніті Пилипа Духлія, сервіс Android Pay зараз нікому в Україні не потрібен. Він також не вважає, що прихід в Україну цього сервісу приверне увагу керівництва довгоочікуваної платіжної системи PayPal.

"Android Pay для них на території України не конкурент. Вони спокійно дивляться, як тут розвивається Payonner, і їм все одно", – говорить Духлій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: