fbpx

Археологи хочуть довести, що Калуш – ровесник Галича. Відео

Суспільство 17:49, 22.07, 2015

Цього тижня у Калуші почала роботу археологічна експедиція. Науковці проводять розкопки на вулиці Грушевського, де під час будівництва багатоповерхівки виявили кількашарове залягання старої цегли, старовинну дубову балку, яка могла бути частиною оборонної споруди колишнього калуського замку, фрагменти глиняного посуду та обгорілих кісток.

Міська рада уклала угоду із державним підприємством "Культурна спадщина Прикарпаття". На час розкопок роботи на будівництві призупинили, інформують "Вікна".

"В Калуші ніколи таких розкопок не було. Думаю, це перший крок і такі дослідження будуть продовжені,  твердить перший заступник міського голови Ігор Матвійчук.  Вартість робіт склала майже 16 тисяч гривень".

Останні розкопки у Калуші проводили ще "за Польщі". Ні у радянський час, ні за незалежної України місто не досліджували. Тим часом історики сподіваються, що знайдені на місці розкопок історичні артефакти допоможуть встановити реальний період становлення міста.

Вже у перший день роботи науковці накопали два пакети залишків керамічного та скляного посуду.

"Надіємося, що знайдемо предмети, які доведуть, що Калуш – ровесник Галича",  висловив сподівання кандидат історичних наук, доцент Олег Малярчук.

Перші знахідки дають можливість припустити, що на місці розкопок колись було звалище. А кістки, які виявили тут раніше і які так схвилювали громадськість, належали тваринам, наполягають науковці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: