fbpx

Архіви радянської каральної системи передадуть історикам

Суспільство 07:55, 03.12, 2015

Служба безпеки України надає вільний доступ до документів КДБ СРСР і готується передати архіви 1917-1991 років в Український інститут національної пам'яті.

Про це заявив глава СБУ Василь Грицак, з посиланням на ТСН передає Експрес. 

"Для Служби безпеки України процес декомунізації представляє важливий етап в очищенні СБУ від залишків та спадщини радянської каральної системи", – пояснив він. 

Грицак твердить, що відкритістю архівів користуються все більше людей. Більше половини звернень стосуються пошуку або надання інформації про зниклих або репресованих радянською владою родичів. "Ми практично щодня отримуємо дуже багато звернень як від громадян України, так від громадських організацій та іноземців",  заявив голова спецслужби. 

За словами Грицака, у фондах галузевого державного архіву СБУ налічується майже 180 тисяч томів. А в архівних підрозділах регіональних органів спецслужби ще понад 730 тисяч томів радянського періоду. Наразі триває перевірка наявності та стану документів. Після її завершення архіви будуть передані в Інститут національної пам'яті. 

Грицак також висловився за те, щоб й інші органи і структури сприяли відкриттю архівів, оскільки в нинішніх умовах це буде своєрідним "тестом на зрілість". 
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: