fbpx

Бахматюк готує документи, щоби безоплатно віддати місту Палац Потоцьких

Суспільство 15:48, 01.09, 2017

Представники міської влади домовилися із власниками Палацу Потоцьких про його передачу у комунальну власність.

Про це у Фейсбуці повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

"Буду скликати позачергову сесію Івано-Франківської міської ради у зв'язку з передачею Палацу Потоцьких в міську комунальну власність! Дійшли згоди, опрацьовуємо проекти рішень в юридичній площині! Дату повідомлю згодом, щоб дотриматись усіх процедур!" – написав Марцінків.

Керівник департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради Надія Кедик підтвердила КУРСУ, що сьогодні власники Палацу Потоцьких попередньо дали згоду на передачу палацу у комунальну власність. Втім, про позачергову сесію говорити ще рано. Оскільки необхідно пройти ряд юридичних процедур.

"Коли вони зберуть документи, які необхідні для нотаріального посвідчення договору (а ми якраз вчора були в нотаріуса і брали перелік необхідних документів), після того буде їхнє офіційне звернення до міської ради про передачу. І тоді на підставі офіційного звернення ми будемо готувати проект рішення на сесію",  повідомила Надія Кедик.

Після рішення сесії договір про передачу майна має посвідчити нотаріус. За попередньою домовленістю, Палац Потоцьких передадуть у комунальну власність Івано-Франківська безоплатно.

Нагадаємо, наприкінці липня Руслан Марцінків повідомив про намір прийняти у комунальну власність Палац Потоцьких.

Як писав КУРС, наразі власником споруд офіційно значиться ТзОВ "Карпатська нафтова компанія" мільярдера з Прикарпаття Олега Бахматюка.

Що стосується землі, то вона в 2009 році перейшла з військової КЕЧ територіальній громаді Франківська. Приблизно тоді ж Олег Бахматюк тричі намагався передати палацовий комплекс франківській громаді, однак міська влада відмовлялася обтяжувати себе ветхою пам’яткою. На той час – пам’яткою історії та архітектури XVII-XVIII ст. місцевого значення. Такий статус "Комплекс палацу з брамами (т. зв. "Палац Потоцьких") вул. Шпитальна, 5" мав з 1963 року, відколи був внесений до Державного реєстру пам’яток УРСР.

На цей час статус пам’ятки місцевого значення цей комплекс уже втратив.

Нагадаємо, наприкінці 2015 року ініціативна група "Палац Потоцьких – серце Івано-Франківська" створила благодійну організацію "Благодійний фонд "Комплекс палацу Станіслава Потоцького з брамами".

До фонду увійшли місцеві митці, вчені, юристи, архітектори, небайдужі підприємці, які заявили, що мають на меті у майбутньому перетворити Палац Потоцьких площею 1,4 га на потужний мистецький, культурний, науковий центр.

У лютому 2016 року Руслан Марцінків створив комісію з обстеження стану будівель комплексу Палацу Потоцьких.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: