fbpx

Батьківська громада Івано-Франківська вимагає від влади прибрати кіоски з пивом і цигарками з-під шкіл

Суспільство 09:55, 19.09, 2014

Батьківська громада Івано-Франківська звернулася до міської влади та підприємців міста з вимогою не допускати торгівлю тютюном, алкоголем, слабоалкогольними напоями поблизу навчальних та інших закладів для дітей.

Про це йдеться у відкритому листі голови Ради батьківського самоврядування міста Петра Хмельовського. 

"Останнім часом до Ради батьківського самоврядування м. Івано-Франківська надходять численні звернення від батьків, вчительських колективів та батьківських комітетів про те, що безпосередньо біля шкіл, дитячих садків, позашкільних закладів активізували свою діяльність торгові точки (найчастіше це малі архітектурні форми – кіоски) з алкоголем, тютюном, пивом, слабоалкогольними напоями, іншою шкідливою або небезпечною для здоров’я дітей продукцією. Більше того місцева влада продовжує надавати  подальші дозволи на встановлення таких закладів безпосередньо в зоні школи. Поблизу школи-ліцею №23 влада перенесла торговий заклад МАФ, який торгує всім переліченим, безпосередньо в зелену зону школи за 2 метри від шкільного паркана і дозволила зробити літню площадку, де, без сумніву, будуть розпивати спиртне та викурювати сигарети. Розташування торговельних точок з реалізації вищезазначеної групи товарів біля закладів з постійним, масовим або тимчасовим перебуванням дітей є порушенням законодавства щодо обмеження та протидії поширенню алкоголю і тютюну серед дітей. Продаж алкоголю, сигарет, пива, слабоалкогольних напоїв в кіосках біля школи – це агресивна форма впливу на дитину, що провокує її до свідомого чи несвідомого нанесення шкоди своєму здоров’ю, негативної поведінки, набуття шкідливих звичок, згубних залежностей",  йдеться у листі. 

Петро Хмельвоський нагадує також, що згідно з Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу та з метою профілактики харчових отруєнь та захворювань шлунково-кишкового тракту категорично забороняється в шкільних їдальнях та буфетах продавати продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку та консерванти. Заборону накладено на чіпси, газовані напої, квас, сухарики, "повітряний рис", горішки та інші продукти, що не є життєво необхідними для дітей. Це все відображено в Наказах міністерства освіти і науки та Управління освіти міста, але влада продовжує порушувати ці заборони дозволами на розміщення торгових точок в зоні школи та продажем в них заборонених до вживання продуктів для дітей.

Батьківська громада міста закликає владу зробити усе можливе, щоб алкоголь, пиво, тютюн, шкідливі продукти не потрапляли до рук дітей. Батьки звертаються також до підприємців міста: "Ви всі маєте своїх дітей і внуків, які ходять в школи, садочки та інші заклади для дітей, то проявіть свідомість і не продавайте в зоні шкіл продукцію, яка шкідлива для здоров'я дітей".

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: