fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • Батько Романа Гурика не знав про конкурс на виконання ескізних пропозицій пам’ятного знаку Небесній сотні у Франківську

Батько Романа Гурика не знав про конкурс на виконання ескізних пропозицій пам’ятного знаку Небесній сотні у Франківську

Культура 15:51, 29.10, 2014

До проведення конкурсу на виконання ескізних пропозицій пам'ятного знаку Небесній сотні в Івано-Франківську планують залучити фахівців з усієї Західної України.

Як писав КУРС, департамент містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради продовжив конкурс на визначення переможця ескізних пропозицій пам’ятного знаку "Стіна пам’яті Небесної сотні".

Конкурс мав відбутися ще у вересні, втім через відсутність ескізних пропозицій, його продовжили.

«На жаль, це було серйозним розчаруванням, коли ми побачили, що на конкурс подали три роботи. З цих трьох робіт жоден з авторів не з’явився на представлення – від однієї роботи був представник, а дві роботи навіть не було кому представляти. Я вважаю, що це упадок цінностей, і ми мусимо з цим щось робити", – повідомив директор департаменту містобудування і архітектури МВК Володимир Гайдар.

Цього разу, обіцяє він, департамент спробує ширше проінформувати митців, скульпторів та архітекторів про оголошення конкурсу.

"Я вважаю, що це не є якась рядова подія. Пам'ять про Небесну сотню є живою і болючою, це не є питання якоїсь паркової скульптури чи рядового відзнакування. Це є подія, за яку мали би братися як початківці, так і абсолютно поважні, з відповідними заслугами перед громадськістю скульптори чи архітектори, і вважати за честь брати  участь у такому конкурсі", – сказав Гайдар.

Ігор Гурик, батько Героя Небесної сотні Роман Гурика, відзначив, що навіть би й не знав про конкурс, якби йому не повідомили представники обласної Народної ради. На його думку, ескіз пам’ятного знаку Небесній сотні має пройти широке обговорення.

"До цього має залучитися багато народу, має бути велика кількість проектів, і вже з цього ми маємо вибирати, що буде відповідати тому патріотичному духу людей, які загинули", – сказав він.

Ігор Гурик відзначив, що місце для пам’ятного знаку Небесній сотні – фасад лівого крила ОДА – вибране правильно.

"Мені здається такі речі повинні бути в кожній області, в кожному місті. На адміністративних будівлях мав би бути такий знак, який би нагадував працівникам, які щодня йдуть на державну роботу, що від їхніх рішень залежить доля нашої держави", – сказав батько Героя.

Голова Народної ради в Івано-Франківській області Володимир Веркалець пообіцяв звернутися з проханням до всіх вищих навчальних закладів, щоб долучити до конкурсу молодих креативних людей.

У свою чергу Гайдар обіцяв повідомити про конкурс всіх скульпторів та архітекторів  не лише з Івано-Франківська, а й усієї Західної України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: