fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Батьки незаконно позбавили права власності на квартиру 13-річного сина

Батьки незаконно позбавили права власності на квартиру 13-річного сина

09:45, 03.07, 2014

Прокуратура міста Івано-Франківська звернулася до суду з заявою про визнання за дитиною, позбавленою батьківського піклування, права користування та права спільної власності на квартиру в обласному центрі.

Як повідомили КУРСу у прес-службі обласної прокуратури, встановлено, що на первинному обліку в органі опіки та піклування як дитина, позбавлена батьківського піклування,  перебуває 13-річний хлопець, котрого після народження мати залишила у пологовому будинку. Перші чотири роки життя його виховували у будинку дитини, наступних шість – перебував на утриманні в школі-інтернаті. Зараз неповнолітній проживає у прийомній сім’ї. 

Водночас, як з’ясувала прокуратура, справжні батьки хлопця не позбавлені батьківського права і, незважаючи на те, що дитина не має житла, при приватизації своєї квартири не включили його до спільної власності. 

Щоб захистити законні права та інтереси дитини, прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати розпорядження органу приватизації про передачу в спільну сумісну власність квартири в Івано-Франківську та визнати недійсним свідоцтво про право спільної сумісної власності на дане житло. За неповнолітнім визнати право користування та право спільної сумісної власності в рівних частинах на цю квартиру.

Загалом, у поточному році за вжитими органами прокурорами області заходами щодо захисту житлових і майнових прав ініційовано 21 перевірку, за результатами яких розпочато 3 кримінальні провадження, внесено 18 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 7 посадовців, відшкодовано 300 тисяч гривень, поновлено права 205 дітей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: