fbpx

Без ключової позиції міжнародних експертів антикорупційний суд не матиме сенсу, – Дерев'янко

Політика 22:54, 05.06, 2018

Ключове питання щодо процедури недопуску недоброчесних кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду досі не погоджено.

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко на брифінгу в парламенті 5 червня.

Він відзначив, що у вівторок Верховна Рада знову взялась за розгляд законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

"Ми бачимо відсутність депутатів в залі і дуже мляву роботу з цього питання. Але те, що парламент розпочав розгляд цього питання, – це дуже важливо. А ще важливіше, чим цей розгляд завершиться", – заявив Дерев’янко.

Він нагадав, що РУХ НОВИХ СИЛ разом із українцями виходив на акцію протесту під парламент з вимогою створення дійсно антикорупційного суду.

"Ключове питання – чи цей суд буде антикорупційний чи корупційний – це питання того, хто буде мати остаточний влив на призначення суддів – або Президент України через Вищу кваліфікаційну комісію суддів чи Вищу раду правосуддя, які йому підконтрольні, або вирішальний вплив буде мати Громадська рада міжнародних експертів. А це більшість у 4 з 7 передбачених законом експертів, які не дадуть можливості людям з поганою репутацією, недоброчесним стати суддями", – пояснив Дерев’янко.

Він підкреслив, що це є наріжний камінь цього законопроекту.

"Це ключова позиція, яка не сьогодні буде розглядатись, а по завершенню всіх правок. З цього питання рішення до цього часу є не погодженим. Не секрет, що Адміністрація Президента намагається вести переговори з цього приводу з міжнародними партнерами – Світовим Банком, МВФ, які дуже чітко поставили питання: жодної копійки в Україні не буде, якщо не буде створено незалежного антикорупційного суду", – заявив політик.

Він вважає, що якщо Президент і депутати від БПП чи інші протягнуть норму, коли троє або менше міжнародних експертів будуть приймати таке рішення, це буде означати, що суд корупційний і підконтрольний Порошенку.

"Якщо буде прийнято рішення, що 4 або більше міжнародні експерти приймають рішення щодо недопуску недоброчесних людей, це означатиме, що суд має всі шанси стати антикорупційним. Від цього залежить, якою кнопкою (за чи проти) я буду голосувати по цьому законопроекту", – запевнив Дерев’янко.

Він відзначив, що величезна кількість суддів, які потрапили у Верховний Суд, не відповідали вимогам доброчесності. 

"Другий раз таку помилку повторити не можна. Зараз дуже важливо, щоб під суспільним поглядом і журналістською увагою цей суд дійсно став антикорупційним", – закликав народний депутат.

Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада почала розглядати закон про Вищий антикорупційний суд, до якого подано близько 2 тисяч поправок.

Дерев'янко вважає, що Президент Петро Порошенко намагається зберегти свій вплив на кандидатури суддів Вищого антикорупційного суду через Вищу кваліфікаційну комісію суддів, яка розглядатиме апеляції на вето Громадської ради міжнародних експертів щодо недоброчесних кандидатур суддів.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: