fbpx

Бездомні люди Івано-Франківська. ВІДЕО

Суспільство 17:30, 22.07, 2015

У Франківську є близько 200 бездомних. Більшість із них або мають у минулому перебування в закладах обмеження волі, або втратили дім через складне фінансове становище, або від них відхрестились родичі через їхні хвороби.

За адресою Млинарська, 2 в Івано-Франківську знаходиться Будинок нічного перебування, куди приходять безхатченки. Щоночі там може перебувати до 25 осіб.

У нічліжку не пускають напідпитку. Всередині тим більше не дозволять розпивати спиртне. У Будинку нічного перебування бездомних годують, надають їм медичну допомогу, допомагають виробити документи і навіть працевлаштуватися.

Відео КУРСу

"Ми їх не називаємо бездомними громадянами, ми їх називаємо бездомними людьми", – директор будинку нічного перебування Іван Боберський підкреслює, що ця відмінність є принциповою і визначає ставлення.

За його словами, багато з цих людей вже сиділи у тюрмі, але "вже віддали свій борг суспільству".

"Після тюрми люди часто не мають куди йти, від них відмовляються родичі, у них немає роботи і житла. Що їм робити? Вони хочуть повернутися назад. Кажуть, що там, за ґратами, мають що їсти і де спати,  каже Боберський. – Ні у якому разі не слід відвертатися від цих людей, бо ми ж і штовхаємо їх на наступні злочини".

За словами директора закладу, більшість бездомних не є загрозою для суспільства.

"Дехто має якісь інфекційні захворювання. І все через те, що вони живуть на вулиці. Ми проводимо медичний огляд. І якщо виявляємо хворобу, наприклад туберкульоз, то відправляємо їх на подальше обстеження в лікарню",  розповідає медпрацівник закладу.

Соціальний працівник Будинку нічого перебування Оксана розповіла, що двічі на тиждень вона з працівниками міліції проходять містом визначеними маршрутами і шукають бездомних  щоби розповісти про їхній будинок.

Останнім часом Будинок нічного перебування з допомогою благодійників організовує обіди для безхатьків у привокзальному сквері та дарує їм одяг. В такий спосіб намагаються згуртувати бездомних, привернути цих людей до місця, де вони можуть ночувати і отримувати допомогу. 

Працівники Будинку завжди намагаються зв’язатись із родичами бездомних, якщо такі є. Та найчастіше ті відхрещуються: "Ми не хочемо їх бачити. Вони нам стільки нервів з’їли!"

"Був випадок коли до нас потрапила людина без ніг. Ми дзвонили до родичів цього чоловіка. Вони сказали нам, що не хочуть ним опікуватись. Сказали, що взагалі нічого не хочуть з ним мати. Він був педофілом, казали вони",  розповів КУРСу Іван Боберський.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: