п'ятниця, 22 березня

Безвіз – це не лише право, а й обов'язок: франківцям розповіли, як безперешкодно виїхати за кордон. ФОТО, ВІДЕО

На Вічевому майдані в Івано-Франківську ГО "Європа без бар'єрів" провела для іванофранківців інтерактивну гру, учасники якої збирали документи для подорожі за кордон.
Зображення 1 / 4 Використовуйте клавіші для перегляду

Учасники гри спершу вибирали мету поїздки: туризм, працевлаштування, освіта. Відтак з переліку документів вказували "прикордоннику", роль якого виконувала виконавчий директор ГО "Європа без бар’єрів" Ірина Сушко, які з них необхідно мати, щоб перетнути кордон. Відтак "митник" – Уляна Сидор – директор ГО "Центр муніципального та регіонального розвитку – ресурсний центр" – розпитувала про речі, які необхідно задекларувати при перетині кордону.

"Сьогодні ми в Івано-Франківську з інформаційною кампанією для того, щоб пояснити всім тим, хто хоче регулярно їздити до Європейського Союзу і країн Шенгену безвізово, що це право, але водночас воно має свої певні обов’язки і обмеження",  відзначила Ірина Сушко.

За її словами, на сьогодні майже 100 тисяч українців з біометричними паспортами скористалися безвізовим режимом. З них 48 осіб не були пропущені за кордон. Це орієнтовно 0,5% від загальної кількості.

"Перша причина – це те, що не було власне біометричного паспорта. Тобто людина думала, що зі старим паспортом може скористатися безвізом, друга причина – нездатність обґрунтувати свою ціль візиту. Третя – це візово-міграційні порушення, які люди вчинили  в минулому", – відзначила Сушко.

Вона підкреслила, що ГО "Європа без бар'єрів" домагається міграційної амністії для тих українців, які колись виїхали до країн ЄС як трудові мігранти і тепер не можуть повернутися.

"Тому що вони знають, що їх не впустять назад, і сьогодні треба проводити перемовини з конкретними країнами – членами ЄС – для того, щоб цю ситуацію врегулювати", – підсумувала Ірина Сушко.

Нагадаємо, 11 червня набув чинності безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом, що надає можливість українцям подорожувати без віз до 30 країн Європи.

КОМЕНТУВАТИ