fbpx

Більшість педагогів спроможна скласти ЗНО на рівні зразкового учня, – вчитель Василь Костюк

Суспільство 22:07, 24.05, 2016

Вчитель української мови і літератури івано-франківської школи №25 пройшов цьогорічне ЗНО разом зі своїми учнями.

Цього року міський голова івано-Франківська Руслан Марцінків вирішив заохотити педагогів до складання ЗНО разом з учнями. Він заснував премію в сумі 2000 гривень для перших десятьох вчителів з нашого міста, котрі наважаться скласти тестування і перевірити свої знання зі свого профільного предмета.

Ініціатива мера не викликала ажіотажу в освітянській громаді, на незалежне оцінювання зареєструвалося лише троє вчителів з Івано-Франківська – вчитель української мови та літератури ЗШ №25 Василь Костюк, учитель біології природничо-математичного ліцею Вікторія Іванишин та учитель біології навчально-реабілітаційного центру школи №2 Софія Савчук.

Першим перевірив складність завдань та особливість процедури незалежного оцінювання Василь Костюк.

На такий доволі сміливий крок вчитель погодився, щоб спростувати думки багатьох учнів про те, що завдання ЗНО є настільки складними, що навіть педагоги їх не можуть розв’язати, пише Галичина.

"Це все дурниці, – переконаний Василь Костюк.  Впевнений, що більшість вчителів цілком спроможна скласти ЗНО  на рівні зразкового учня. На мою думку, вчитель не повинен підтверджувати свої знання на ЗНО, тому що це вступний іспит, а вчитель свій вступний іспит уже склав".

Педагог із 26-річним стажем зауважує, що тестування з його профільного предмета  української мови та літератури  виявилося нескладним. За його словами, завдання були навіть дещо легшими, аніж торік. А також зрозумілими, чіткими, без двозначностей та посильними для виконання учнями.

"Не потрібно забувати, що це вступний іспит, тому завдання мають бути різної складності. Вони такими і були. Хто вчився, мав би розв’язати їх",  сказав педагог.

Василь Костюк зізнався, що під час складання тесту не відчував ніякого дискомфорту. Із завданнями вчитель впорався за 2 години 25 хвилин. Загалом на виконання тесту було відведено 3 години.

"Я повільно виконував роботу, дозволив собі два рази перевірити її. Все проходило досить спокійно, комфортно, без жодних переживань. Впевнений, що діти з високим рівнем підготовки мають вкластися у відведений час",  коментує вчитель.

Тепер щодо результатів. Вчитель не впевнений, що йому підкориться висота у 200 балів, втім, переконаний, що 197 і вище  гарантовано.

"Не ставив перед собою мети набрати 200 балів. Я не вступник, моя доля від цього не залежить",  зауважив він.

Нагадаємо, що восени минулого року був розроблений законопроект "Про освіту", який передбачає механізм державної сертифікації педагогічних працівників, що включатиме перевірку знань шляхом тестування з предмета, що викладається. Тестування проводитиметься на базі наявних регіональних центрів оцінювання якості освіти. Розробники законопроекту зазначають, що сертифікація педагогічних працівників є неодмінним елементом системи забезпечення якості освіти.

"Вона є обов’язковою, оскільки має засвідчити спроможність особи здійснювати педагогічну діяльність, її компетентність", – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: