fbpx

Більшість українців вважають, що між Україною і Росією триває війна, – соцопитування

Політика 11:24, 22.07, 2014

Українці вважають, що за військовими подіями на Сході країни стоять російські спецслужби і колишній президент Янукович.

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи "Рейтинг", більше половини респондентів (58%) вважають, що за збройними протистояннями на Сході України стоять російські спецслужби, а половина (49%) вважають, що до цього має причетність оточення колишнього президента В. Януковича. Ще чверть покладають відповідальність на Партію регіонів (28%) та на місцевих олігархів (24%), кожен п’ятий (18%) вважає, що за цим стоять місцеві мешканці, невдоволені політикою нової влади, 15%  радикальні нацiоналiстичнi організації, 11%  західні спецслужби, 6%  українські спецслужби, за інший варіант – 4%, не визначилися із відповіддю – 11%.

Більшість українців вважають, що між Україною і Росією триває війна, – соцопитування 1

У порівнянні із квітневим опитуванням, у питанні щодо збройних протистоянь на Сході, зросла кількість тих, хто вважає причетними до них оточення колишнього Президента В. Януковича, Партії регіонів, західних та українських спецслужб. Натомість зменшилась кількість тих, хто вважає причетними до протистоянь на Сході місцевих мешканців, невдоволених політикою нової влади.

У регіональному розрізі на Заході і в Центрі стали більше вважати причетними до збройних протистоянь оточення колишнього Президента, на Півдні, навпаки, – стали менше дотримуватися такої думки. Партію регіонів більше звинувачують також на Заході, Півночі та в Центрі. Місцевих мешканців, невдоволених політикою нової влади, у порівнянні з попереднім дослідженням стали більше називати на Заході, проте менше – на Сході, Півдні і Донбасі.

На Донбасі стали більше звинувачувати російські спецслужби та радикальні націоналістичні організації. Тут, а також на Півдні збільшилася кількість прихильників думки про місцевих олігархів та західні спецслужби, які причетні до протистоянь на Сході України.

На питання "Як би Ви оцінили сьогоднішній стан відносин України та Росії" більшість (57%) вважають, що це війна, кожен п’ятий (19%) – політичний конфлікт, 8% – тимчасове непорозуміння, 6% – економічний конфлікт, 1% – інше, 9% – не визначилися щодо цього питання. При цьому переважно як війну оцінюють сьогоднішні відносини двох держав в усіх регіонах, крім Донбасу і Харкова, – в цих регіонах стан відносин вважають політичним конфліктом.

Більшість українців вважають, що між Україною і Росією триває війна, – соцопитування 3

Більше половини опитаних (58%) вважають, що Україна має повністю закрити кордон з Росією, 34% – проти цього, 8% – не визначилися. Закриття кордонів переважно підтримують в усіх регіонах, окрім Півдня, Харкова і Донбасу.

При цьому половина респондентів (49%) вважають, що необхідно запровадити візовий режим з Росією, 41% – проти цього, 10% – не визначилися. Проти візового режиму з Росією найбільше висловлюються мешканці Півдня, Харкова і Донбасу.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші

Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 4000 респондентів

Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face)

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,5%

Терміни проведення дослідження: 28 червня – 10 липня 2014 р.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: