fbpx

Біля Калуша функціонує майже 100-річний млин. ФОТО, ВІДЕО

Суспільство 10:14, 07.04, 2016

Між Калушем і Пійлом зберігся один із млинів, які колись були збудовані на річці Млинівці. Неподалік є руїни цегляного млина, що згорів. Тут, на думку активістів, пасував би музей млинарства.

"На Млинівці десь в 1920-30-х роках було чотири водяні млини, які прийшли на зміну дерев’яним, – каже калушанин, дослідник Млинівки і екологічний активіст Василь Фіцак.  Це вже були цегляні на бетонному фундаменті будівлі. Біля млинів зажди було людно. Сьогодні зберігся тільки один з них, і, що важливо, навіть всередині збереглись машини 1930-х років. Потрапивши всередину, наче переносишся в ті недалекі часи. Млин зберігся завдяки тому, що є приватною власністю, закритий та перебуває під охороною. Неподалік є руїни цегляного млина, що згорів. Ось тут пасував би музей млинарства!"

Будівля старого млина  триповерхова: на другому поверсі  електрифіковане, більш сучасне обладнання, на третьому  механізми, які приводилися у рух під напором води, інформують "Вікна".

Ще один млин колись був розташований біля міського парку ім. Івана Франка у Калуші.

"Спочатку то був млин, а в 1926 році його перебудували на електростанцію. Зараз  в жалюгідному стані, частина будівлі розвалена, щось в пізніші часи добудували. Там було два канали, над ними металеві шлюзи, що опускались за допомогою механізму, так один вже хтось спиляв на брухт",  каже Василь Фіцак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: