fbpx

Благодійники профінансували Всеукраїнську олімпіаду з фізики, яка пройде у Франківську

Суспільство 14:34, 24.03, 2016

Міносвіти не знайшло 80 тисяч гривень на проведення Всеукраїнської олімпіади з фізики для 8-х і 9-х класів. У відомстві пішли шляхом найменшого опору і конкурс вирішили скасувати. Але запротестували молоді науковці, які попередніми роками брали участь у таких олімпіадах. До них долучилися громадські організації і підприємці.

Разом зібрали необхідну суму, і вже наступного тижня в Івано-Франківську змагання таки проведуть.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин "Огляд дня" телеканалу ZIK.

Конкурс має розпочатися уже наступного тижня, триватиме він п’ять днів. У змаганнях беруть участь понад 150 школярів 8-11 класів. Однак іще донедавна половина цих дітей не могли взяти участі в олімпіаді. Бо для них у бюджеті не знайшли 80 тисяч гривень.

"Кошти в державному бюджеті були виділені торік, а цього року відбулася інфляція. Тому вирішено було провести олімпіади лише для 10-11 класів", – розповідає заступник директора департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Наталія Бєскова.

Для школярів, котрі навчаються у 8-х і 9-х класах, конкурс вирішили скасувати. І це неабияк обурило науковців. Тоді гроші на олімпіаду назбирали благодійники. Зібрали навіть більше, ніж потрібно, – 95 тисяч гривень. Цієї суми, кажуть у Міносвіти, вистачить на проведення змагань. Зокрема, на проживання і харчування дітей, закупівлю канцтоварів та оплату роботи вчителів.

"Івано-Франківський обласний ліцей буде приймати дітей з усієї України. Участь в олімпіаді братимуть більше 160 дітей, керівників команд і більше 50 членів журі", – каже в. о. директора ліцею для обдарованих дітей із сільської місцевості Наталія Дойонко.

Залучення спонсорських грошей для проведення шкільних олімпіад, кажуть у Міносвіти, не суперечить закону. Однак учителі переймаються, щоб така практика не стала нормою для держави.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: