fbpx

Благодійний фонд Олександра Шевченка вже оздоровив понад 3 тисячі дітлахів з вадами розвитку. ФОТО

Суспільство 18:31, 17.10, 2018

Уже вшосте в рамках програм Благодійного фонду Олександра Шевченка туристичний комплекс "Буковель" оздоровлює дітей з обмеженими фізичними можливостями. У "Таборі Друзів" проходять тижневу програму оздоровлення діти з різними захворюваннями, такі як: ДЦП, синдром Дауна, аутизм та інші.

Заняття з арт-терапії, масажі, гідрованни, іпотерапія, боулінг та багато інших розваг – для учасників табору тут дуже насичена програма.

"За шість років проведення табору ми бачимо позитивні зміни у наших маленьких пацієнтів та їхніх батьків. Діти стають більш відкритими, впевненими та з нетерпінням чекають на нові зустрічі та розваги. Заради їхніх посмішок та гарного настрою і працює ціла команда реабілітологів та педагогів-психологів. А батьки мають змогу хоч трішки відпочити від буденності та поділитись своїми проблемами з тими, хто їх зрозуміє, знайти нових друзів та обмінятись досвідом чи інформацією",  розповідає керівник "Табору Друзів" Лілія Котула.

Діти традиційно оздоровлюються з батьками. Для дорослих також організували спеціальну програму, спрямовану не лише на покращення ефективності догляду за дітками, а й на вміння цінувати себе. Матусі і татусі спілкувалися з психологом, де їм радили, як поводитись в тих чи інших ситуаціях.

"Ми дізналися багато корисної та цікавої інформації: що робити, коли дітки з ДЦП просто протестують. І ти, як мама, не знаєш іноді, як правильно поступити, щоб не нашкодити своїй дитині. А тут нам пояснили, як правильно виходити з критичних ситуацій. Держава покинула нас сам на сам з нашими проблемами і нашими хворобами, а тут можна поговорити з людьми, у яких такі самі проблеми, і зрозуміти, що ти не одинокий", – розповідає мама учасниці табору Ганна Галькова.

Психолог Ірина Мазур працює з батьками під час того, як діти займаються з арт-терапевтами. У неї також є дитина з ДЦП, і розмови, як правило, проходять у щирій атмосфері і є досить результативними. 

"Між мамою і дитиною є дуже сильний емоційний зв'язок, одне одного бачать 24 години на добу. Але слід приділити час і собі. Ми працюємо над тим, як навчитися любити себе. Щаслива мама – щаслива дитина. Що швидше батьки стають щасливіші, то щасливішими є діти. Іноді стаються дива: після того, як батьки перестають гіперопікуватися малюком, у дитини стаються надзвичайно великі зміни як у психологічному, так і в фізичному розвитку",  констатує психолог. 

"Табір Друзів" проходить традиційно восени. Цього року у планах оздоровити майже півтисячі дітей. Загалом, за 6 років роботи табору відпочили, пройшли реабілітацію та оздоровились понад 3000 дітлахів з вадами фізичного розвитку.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: