fbpx

Борги мешканців Івано-Франківщини за газ зросли до 33 мільйонів гривень

Економіка 11:46, 05.05, 2015

Збільшення заборгованості на 18% пов'язане передусім із падінням доходів людей, поетапним підвищенням ціни газу, а також зменшенням державою норм споживання блакитного палива.

Такі зміни вдарили по кишені найменш захищеної категорії споживачів: людей, які користуються пільгами і субсидіями. Станом на 1 квітня борги населення Івано-Франківської області за спожитий газ становили 33 мільйони гривень. Це на 5 млн грн більше, ніж було на початку опалювального сезону, повідомляють в ПАТ "Івано-Франківськгаз".

Фахівці прогнозують, що з 1 квітня, коли ціна газу зросла майже вшестеро, рівень розрахунків ще погіршиться. В уряді розраховують на те, що збільшення ціни на газ не позначиться на малозабезпечених верствах населення, оскільки для них передбачені субсидії. Для Івано-Франківської області в державному бюджеті на 2015 рік на виплату субсидій закладено понад 686 мільйонів гривень.  

Але споживачам варто пам’ятати, що боржники не можуть розраховувати на отримання соціальної допомоги від держави. Тому всім, хто хоче отримати субсидії на житлово-комунальні послуги, потрібно погасити заборгованість і в подальшому своєчасно і в повному обсязі сплачувати за газ, а також вчасно подавати показання лічильника.

"Наші працівники, які безпосередньо працюють із клієнтами, впродовж останнього місяця зіштовхуються з негативним ставленням людей до різкого підняття ціни за газ. Ми пояснюємо нашим споживачам, що ціну блакитного палива встановлює  держава в особі регулятора НКРЕКП, а компанія ніяк не впливає на це. Підприємство отримує лише 12,5% від загальної ціни газу за послуги транспортування і на постачання  блакитного палива", – сказав перший заступник голови правління ПАТ "Івано-Франківськгаз" Віталій Шульга.

Отримані за свої послуги кошти компанія передусім спрямовує на утримання та модернізацію газових мереж у належному стані, функціонування аварійно-диспетчерських і експлуатаційних служб, а також служб, які щоденно контролюють роботу газотранспортної системи. Тож від своєчасних розрахунків залежить безпека газопостачання.

В області найбільшими боржниками за природний газ є мешканці Івано-Франківська – 11 мільйонів гривень, Коломийського – 4,5 мільйони гривень та Калуського районів – 3 мільйони гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: