fbpx

Бурштинська ТЕС не сплачує в повному обсязі земельний та екологічний податки, – громадські активісти

Суспільство 17:38, 13.03, 2015

Підприємство, приватизоване за заниженою вартістю, не платить земельний та екологічний податок в повному обсязі, вважають громадські активісти. Свої слова підкріплюють документами.

Перевірити діяльність Бурштинської ТЕС на предмет корупції у жовтні минулого року взялися активісти “ВОЛІ”. Про це сьогодні під час обговорення поширених на Прикарпатті корупційних схем повідомила “волівка” Ольга Галабала. Намір зумовили звернення мешканців Бурштина, які нарікали на соціальну інфраструктуру міста. Відтак активісти взялися з’ясувати, які надходження до бюджету Бурштина забезпечує найбільше підприємство міста і району, чи платить податки, чи виконує інвестиційні зобов’язання.

Зібрати інформацію про діяльність Бурштинської ТЕС, яка є частиною компанії Ахмєтова “ДТЕК “Західенерго”, виявилося складно. Довелося надсилати запити і звертатися в прокуратуру.

“В результаті ми отримали інформацію, яка дає можливість говорити про потенційні корупційні схеми. Потенційні, бо зараз зроблено тільки 30% тієї роботи, яку ми запланували. Ще 70% інформації треба отримати. Інформація блокується, органи влади її не надають – у відповідях на запити суцільні відписки”, – повідомила Ольга Галабала.

Вдалося встановити, що Бурштинську ТЕС приватизували за заниженою в рази вартістю.

“Є приватизаційна справа Бурштинської ТЕС, яку ми отримали з Фонду держмайна. На 200 сторінках дрібним шрифтом – перелік того майна, яке було передано разом із ТЕС під час приватизації. Це майно знаходиться не тільки в Бурштині, як ми думали, але й у Калуші та в 7 селах довкола Бурштина”, – розповіла активістка.

Бурштинська ТЕС була приватизована приблизно за 1 млрд гривень. Впродовж минулого року підприємство виробило і продало енергії на 5 млрд гривень. Вартість майна, яке супроводжує електростанцію, становить не менше 10 млрд гривень, вважає Ольга Галабала.

“Бурштинську ТЕС приватизували за надзвичайно зниженою вартістю”, – підкреслює вона.

Наступне питання, з’ясовували активісти, як прибуткова Бурштинска ТЕС наповнює бюджет міста Бурштин і тих сіл, де є її власність. Виявилося, що підприємство впродовж уже кількох років не платить земельний податок в бюджет міста Бурштин.

“Міська рада ніяк не може погодити проект землеустрою і відповідно не може отримувати плату за землю, на якій знаходиться ТЕС, – каже Ольга. – Ця ситуація тягнеться вже кілька років. Виглядає на те, що вона затягується навмисно”.

Земельний податок у навколишні сільські ради, на території яких знаходиться земля підприємства, ТЕС платить, але сума його знову ж таки занижена.

“В село Задністрянське підприємство сплачує 4000 грн земельного податку за рік. Село Вікняни, де знаходиться переважна частина земель підприємства, отримує 29 тис. Сума занижена, не відповідає ринковій вартості землі”, – ілюструє “волівка”.

Темна справа і з так званим “екологічним податком”. З усіх 7 сіл, які мали би його отримувати, кошти має тільки сільська рада Бовшева. Ще два села – Галич і Демешківці   отримують кошти за розміщення на своїй території звалищ відходів. “Будемо з’ясовувати, чому інші сільські ради не отримують “екологічний податок”,  налаштовані активісти. Бурштинська ТЕС, за даними Мінекології, належить до 100 найбільш шкідливих підприємств України.

“Будемо звертатися в сільські ради. Дивитися на рішення сесії, дізнаватися, чому підприємство не сплачує в повному обсязі податки і не виконує соціальні зобов’язання у вигляді компенсації за шкоду довкіллю”,  підсумувала Ольга Галабала.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: