fbpx

Час на домашнє завдання, калорії на обід: МОЗ розробило нові санітарні норми для шкіл

Суспільство 15:57, 21.03, 2019

Міністерство охорони здоров'я подало на громадське обговорення проект нового санітарного регламенту для шкіл.

Санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання у школі, хочуть змінити вперше за 17 років. МОЗ України у співпраці з МОН та експертами розробили новий "Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти", що враховує сучасні потреби учнів, зокрема  дозволяє дітям з особливими освітніми потребами почуватись у школі вільно.

Що змінюється?

Скорочується тривалість виконання домашніх завдань

 

Тривалість виконання домашніх завдань не рекомендується більше 1 години у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані.

Школи отримують можливість самостійно організовувати простір

 

Скасовані нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.

Вчителі можуть використовувати сучасні технології

 

Дозволено використання в навчальному процесі інтерактивних дощок, мультимедійних технологій та пристроїв. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення (освітлення, доступу в інтернет тощо).

Після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводиться фізкультхвилинка та гімнастика для очей, в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.

Харчування учнів має відповідати сучасним рекомендаціям

 

Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв.

Запропоновані продукти у зразках меню є корисними для дитячого організму.

Передбачена можливість організації кейтерингу.

Докладніше  тут: Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України "Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти"

Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров'я МОЗ України до 28 вересня у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 або i.rudenko@moz.gov.ua

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: