fbpx

Через конфлікт облради з власником базару архітектурна пам’ятка у Франківську залишилася без вікон і дверей

Суспільство 17:42, 26.02, 2016

Архітектурна пам’ятка місцевого значення, яка розміщена на вул. Старозамковій, 2 в Івано-Франківську, віднедавна стоїть без вікон та дверей. Колись давно тут був монастир, потім – окружний суд, а відтак обласна рада передала приміщення в оренду фірмі "Траян". Тепер це приміщення доведене до напіврозваленого стану через конфлікт між орендодавцем і орендарем, від якого, зрештою, й постраждала пам'ятка.

Як розповів директор комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна Віталій Костишин, на їхньому балансі перебувало приміщення площею 220,5 кв. м на другому поверсі цієї будівлі. Однак ще з 2000-их років і донедавна воно було в оренді ТОВ "Траян". (До речі, саме цій фірмі під керівництвом Сергія Васковця, більше відомого в місті за прізвиськом Партизан, належить центральний ринок у місті, який в народі називають "П’ятачок"), пише "Галицький кореспондент".

За словами Костишина, орендар зробив у приміщенні ремонт за свої кошти, але без дозволу обласної ради. 23 листопада минулого року він направив ще тодішньому голові облради Василю Скрипничуку лист про розірвання договору оренди з 1 грудня 2015 р. Втім, незважаючи на численні прохання балансоутримувача, орендар не звільняв займаних приміщень і не віддавав ключі, мотивуючи це тим, що вивозить свої матеріальні цінності. Лише 2 лютого 2016 р. комісія комунального підприємства отримала доступ до приміщення і жахнулася: воно було, наче розбомблене.

"Познімали вікна, двері, демонтували котел, газовий лічильник, розетки, вимикачі, а що не могли демонтувати, то понищили. Вони сокирою порозбивали плитку, лінолеум, познімали багети, плінтуси. Я все розумію, але не розумію, для чого брати сокиру і ламати плитку? – дивується директор. – Розетки стоять у коробках, то коробки познімали, а потім ще всередині розбили долотом".

Загалом, за результатами обстеження комісія встановила, що у приміщенні демонтовано 10 міжкімнатних дверей разом з коробками і одні вхідні двері, 10 вікон з підвіконниками і відливами, всі плінтуси, багети, стельові світильники, розетки, вимикачі. Монтажні коробки виламано, світильники вирвано з кріпленнями, знято систему пожежної сигналізації, прилади обліку електроенергії, газу, води, радіатори опалення.

У туалеті демонтовано унітаз, умивальник, витяжку, а облицювальна плитка на стінах і підлозі, як вже було сказано, побита. Мережі електро-, водо-, теплопостачання не придатні для використання і потребують ремонту та заміни. Крім того, орендарі забрали газовий котел, а газову трубу на фасаді заглушили. На стінах та стелі можна побачити глибокі тріщини. Про те, що донедавна у цьому приміщенні працювали люди, свідчить тільки залишений на голій та обшарпаній стіні церковний календар на 2013 рік.

Для визначення суми завданої шкоди запрошено експерта, на звіт якого ще чекають. Також Віталій Костишин звернувся в поліцію, а крім того, готує позов до Господарського суду Івано-Франківської області щодо відшкодування "Траяном" завданих збитків.

Директор КП облради з експлуатації майна додає, що орендар платив за оренду, та все одно заборгував майже 200 тисяч гривень. Платити борг він не відмовляється, тільки написав лист у фонд майна про його розтермінування.

Натомість Сергій Васковець вважає, що борг складає не 200 тис. грн., як кажуть в облраді, а лише 98 тисяч. Він запевняє, що сумлінно сплачує заборгованість кожного місяця, згідно з графіком розтермінування.

Разом з тим підприємець заявляє, що обласна рада обдурює людей: посилаючись на  інфляцію, підвищила суму оренди і в одноосібному порядку змінила умови договору. Через це, за його словами, і виникла заборгованість.

"Коли ми договір укладали, десь півтора чи два роки тому, то оренда коштувала 19 тисяч. А на сьогодні – уже 35 тисяч. Протягом чотирьох місяців вони збільшували плату за оренду, тому й борг набіг. Ми в гривнях заробляємо гроші, а вони прирівнюють до долара", – розповідає Васковець. Він додає, що, власне, тому ТОВ "Траян" і переїхало звідти.

Також він переконує, що не бомбив приміщення, а просто забрав звідти все своє. Каже, що пропонував фонду майна, щоб вони погасили заборгованість, а він натомість залишить офіс з ремонтом і всіма пожитками. Однак вони відмовилися через те, що не давали дозволу на ремонт.

"Тому ми позабирали всі свої речі. Вони не захотіли нам піти назустріч. Нам так і вигідніше би було. Я це забрав, але воно мені не потрібне. Куди я ті двері подіну? Вони думали, що я гонорово піду і залишу все їм. Але це все гроші зараз коштує", – пояснює Сергій Васковець.

Він підтверджує, що зробив ремонт у приміщенні без дозволу облради. Проте стверджує, що у ті часи не треба було брати дозвіл на ремонт. Каже, що хотів приватизувати приміщення, але так і не зміг, бо зараз воно обійдеться у декілька мільйонів гривень.

"Якщо вони вважають, що мої дії неправомірні, то для цього є відповідні органи, нехай звертаються. А я маю всі документи", – резюмує підприємець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: