fbpx

Через малі зарплати з ПАТ "Івано-Франківськгаз" звільнилися 350 працівників

Суспільство 15:41, 17.09, 2018

З початку 2018 року з ПАТ "Івано-Франківськгаз" звільнилося 14% працівників. Головною причиною масових звільнень газовиків є низький рівень заробітної плати, який на 32% менший від середньої зарплати по галузі.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Івано-Франківськгаз".

Середня зарплата прикарпатських газовиків складає  6,5 тисяч гривень, в той час як середньомісячна зарплата по галузі в області становить – 9,6 тис. грн.

Через малі зарплати з ПАТ "Івано-Франківськгаз" звільнилися 350 працівників 1

Невеликі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих спеціалістів, які шукають більш високооплачувану роботу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Івано-Франківськгаз" скаржиться на збитки у 80 млн грн через "невиправдано занижені тарифи"

Уже сьогодні на підприємстві вакантними є 20% робітничих професій. Це слюсарі, зварники, монтери – люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу.

"Так, лише в аварійно-диспетчерській службі, яка цілодобово ліквідовує витоки газу, не вистачає близько 50 фахівців, ще 60 спеціалістів – в службі, яка здійснює комплексно-приладне обстеження: перевіряє мережі та виявляє витоки газу на них. Через незаповненість вакансій збільшується навантаження на працівників, а зарплата незмінно залишається низькою", – каже технічний директор ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський.

Зарплата газовиків обмежена тарифом на розподіл природного газу, що є складовою ціни на газ. Ця складова не змінювалася з 2016 року. З чинної ціни природного газу для населення в розмірі 6,96 грн/м куб. газорозподільна компанія отримує лише 85 копійок. Із них лише 32 копійки спрямовуються на заробітну плату, решта коштів – на заміну та ремонт мереж, утримання АДС, встановлення безкоштовних лічильників тощо.

Підвищити тариф не збільшуючи ціну на газ можна, кажуть газовики. Достатньо лише перерозподілити її складові. Без внесення змін в структуру тарифу та забезпечення гідного рівня оплати праці стане неможливе подальше втримання фахових спеціалістів.

Наразі усі звернення газорозподільних підприємств України до НКРЕКП щодо встановлення економічно обґрунтованого тарифу на розподіл у структурі ціни на газ залишаються без розгляду.

Профспілка працівників ПАТ "Івано-Франківськгаз" в черговий раз звертається до НКРЕКП та Уряду з вимогою врахування в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня середнього по галузі. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: