fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Проведення ЗНО-2016 під питанням через вилучення серверів зі всіма базами даних у Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти

Проведення ЗНО-2016 під питанням через вилучення серверів зі всіма базами даних у Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти

Суспільство 21:03, 14.09, 2015

Дії прокуратури паралізували роботу з проведення ЗНО. Відновити роботу всіх серверів Українського центру оцінювання якості освіти на даний час практично неможливо, йдеться у спільній заяві Українського та ще дев'яти Регіональних центрів, серед яких і франківський.

Спільна заява Українського та дев'яти регіональних центрів оцінювання якості освіти оприлюднена у відповідь на твердження Генеральної прокуратури про те, що Український центр оцінювання якості освіти працює у штатному режимі, а його працівники мають необмежений доступ до баз даних.

У заяві спростовують твердження Генпрокуратури про те, що комп’ютерне та серверне обладнання, а також програмне забезпечення УЦОЯО, у тому числі база тестових завдань ЗНО, під час обшуків не вилучались.

"Під час обшуку в Івано-Франківському центрі оцінювання якості освіти вилучили сервер із програмним забезпеченням; сервер із СУБД MsSQL (середовище бази даних); систему зберігання даних, на якій розміщувались ВСІ бази даних УЦОЯО (Р2000); систему зберігання даних, на якій зберігались резервні копії (DNS345)", – йдеться у заяві. Ці сервери забезпечували проведення ЗНО по всій країні.

Також в УЦОЯО підкреслюють, що факт вилучення серверів підтверджується протоколом обшуку, до якого додано перелік вилученого обладнання.

"Через це, починаючи з 21 липня 2015 року, працівники Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти не мають доступу до баз даних і програмного забезпечення УЦОЯО. Також під час обшуків були вилучені персональні комп’ютери працівників УЦОЯО, що підтверджується відповідними протоколами",  зазначається у заяві.

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що через такі дії Генеральної прокуратури уперше за останні 8 років не був підготовлений "Звіт про проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році" та заплановані аналітико-статистичні матеріали за результатами оцінювання.

"Була серйозно ускладнена співпраця баз даних УЦОЯО з ЄДЕБО під час вступної кампанії 2015 року. Не відповідає дійсності – поширена інформація, що під час обшуків були залишені копії вилучених баз даних та програмного забезпечення. Особи, які проводили обшук в Івано-Франківському центрі, провели копіювання лише ДЕЯКИХ файлів та ДЕЯКИХ баз даних. Ці копії, дійсно, залишені в Івано-Франківському РЦОЯО. Однак, за попередніми оцінками, це лише 10-15% усієї інформації, що зберігалася на серверах, загальний обсяг якої майже 2000 ГБ",  йдеться у заяві.

"На підставі зазначеного вище стверджуємо, що відновити роботу всіх серверів УЦОЯО на даний час практично неможливо, оскільки аналогічних систем зберігання даних в УЦОЯО немає, сервери до цього часу не повернуті, а відновлення структури прикладних програм, баз даних, системи зв’язку між ними, які є глибоко інтегрованими, без наявності всіх компонентів системи – неможливо",  констатують в Українському та дев'яти регіональних центрах оцінювання якості освіти.

"Також вважаємо, що заява про нібито встановлення фактів "систематичного внесення змін та знищення інформації службовими особами УЦОЯО" є неприйнятною взагалі. По-перше, проголошення заяви подібного змісту є порушенням принципу презумпції невинуватості. По-друге, до завершення відповідних експертиз такі заяви є передчасними. Жаль, маємо констатувати, що всі п’ять факторів, які були названі Ігорем Лікарчуком під час прес-конференції 27 серпня, станом на 14 вересня 2015 року, не втратили свого руйнівного впливу на можливість успішного проведення ЗНО-2016, що викликає нашу велику стурбованість",  зазначається у заяві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: