fbpx

Червоний Хрест визнав конфлікт в Україні війною

Політика 08:14, 23.07, 2014

Червоний Хрест визнав, що Україна знаходиться у стані війни. Як кажуть західні дипломати, це відкриває двері для обвинувачень у військових злочинах, у тому числі за катастрофу із Боїнгом-777.

Доповідь Червоного Хреста є секретною, повідомляє Українська правда з посиланням на Reuters.

"Очевидно, що це міжнародний конфлікт, і тому це, швидше за все, військовий злочин", – сказав дипломат однієї із західних держав у Женеві.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) є хранителем Женевських конвенцій, що встановлюють низку правил ведення війни.

ООН спирається на думку Червоного Хреста щодо того, коли насильство перетворюється на війну.

"В системі ООН саме МКЧХ робить таке визначення. Вони є хранителями воріт міжнародного гуманітарного права", – сказало джерело ООН.

Як пише Reuters, МКЧХ не зробив жодної публічної заяви з цього приводу, аби не образити ні Україну, ні Росію, називаючи конфлікт громадянською війною чи то актом зовнішньої агресії.

Однак Червоний Хрест зробив це у приватному порядку і поінформував учасників конфлікту, повідомили джерела Reuters.

Визначення "війна" – або міжнародна, або громадянська – міняє гру на законних підставах, тому що з'являються дві воюючі сторони. Вони є відповідальними за військові злочини.

Підозрювані також можуть бути заарештовані за кордоном, оскільки деякі країни застосовують "універсальну юрисдикцію" до військових злочинів. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: