fbpx

Чеські ботаніки вивчають природу Дністровського каньйону. ФОТО

Суспільство 21:19, 27.06, 2015

Впродовж тижня в Галицькому НПП працювала група вчених-ботаніків з Чехії.

Керівник проекту – Ян Ролечек, заступник директора Інституту ботаніки і зоології Університету ім. Масаріка (м. Брно). Йому допомагали доцент Міхал Гаєк (завідувач робочої групи з дослідження болотної та лучної рослинності), Іванна Юнгепірова (керівник проекту збереження лук Білих Карпат Чехії) та сім науковців – кандидатів та аспірантів, повідомляють на офіційній сторінці Галицького НПП у фейсбуці. 

Основним завданням наукової роботи є порівняння лучно-степової рослинності Центральної Європи та Західного Поділля. Науковці описували рослинність лучних, степових та болотяних ділянок Галицького НПП та прилеглих територій за методом Браун-Бланке (реєстрація видів рослин, виявлених в межах квадрату 4 м Х 4 м). Дослідники оглянули урочище Камінь (біля с. Межигірці), урочища Скала та Щовби (околиці с. Поділля).

Найбільшу увагу (2 дні праці) зосередили на описах рослинності Касової гори. Їх вразило видове багатство цього заповідного урочища. Було зроблено 16 описів, в одному з таких квадратів було виявлено 94 види рослин!

Наступними етапами співпраці чеських науково-дослідних установ з Галицьким НПП та Громадською екологічною організацією "Еко-Галич" є розроблення методик та впровадження практичних дій зі збереження лучно-степових ділянок нашого краю.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: