fbpx

"Чого ви мене розпинаєте?" – головний дорожник Франківщини – Дерев’янку. ВІДЕО

Суспільство 09:32, 21.10, 2015

Громади погрожують перекривати дороги, якщо ремонт не почнеться найближчим часом, та надати графік проведення робіт. Народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко та громади сіл Франківщини вимагають у начальника САД та керівництва області пояснити, чому досі не розпочато ремонт цих доріг.

Представники громади не застали на місці Олега Гончарука та вирішили звернутися до начальника Служби автомобільних доріг в області Василя Буджака, якого зустріли на виході з адмінбудівлі САД. 
 
Буджак почав виправдовуватись перед нардепом, пояснюючи, що не він сам робить дороги, та перекладати вину на підрядників:
"У нас маса таких моментів, де мали початися роботи, але туди ще не зайшли. Чого ви мене розпинаєте, я сам не роблю дороги, працюють підрядні організації, які виграли тендер, питання до них. ПМК-88 не вийшло на дороги, значить, накладаємо на них штрафні санкції…" – запевнив громаду Буджак.

Люди вимагають чіткого графіку початку ремонту доріг Яблунів – Делятин та Надвірна – Пасічна, інакше готові перекрити головні дороги у Надвірнянському районі.
"Громади не вірять цій брехні. Там неможливо проїхати, ями по коліна, ми просимо чиновників лише виконати свої обіцянки. Тому ми вимагаємо від САД і від підрядника надати графік ремонтних робіт на цих ділянках, – зазначив Юрій Дерев’янко. – На ремонт доріг Делятин  Яблунів та Надвірна – Пасічна, Тлумач  ЛіснаТарновиця, Надвірна  Парище проведені тендери. В п’ятницю, 16 жовтня, разом із заступником начальника САД, інспекторами та підрядниками поїхали на всі ці дороги, щоб представники САД, а також підрядник повідомили, коли вони приступлять до робіт". 
Підрядник перед громадою і народним депутатом пообіцяв, що 19 жовтня розпочнуть ремонтні роботи.
"Жодні роботи не початі, техніки немає. Люди обурені і розглядають це як жорсткий обман, вони хочуть перекривати дороги. Ми хочемо цьому запобігти, тому губернатор і Служба автомобільних доріг повинні чітко пояснити, чому роботи не розпочалися і коли приступлять до ремонту цих ділянок. Натомість бачимо, як чиновники тікають від громади", – обурився нардеп. 
Компанія ПМК-88 не виконала своїх зобов’язань перед громадою, представники фірми обіцяли приступити до ремонту дороги Яблунів – Делятин 19 жовтня. Зі слів Буджака, підрядник вже отримав передоплату  30% від загальної суми. 
 
Також ПМК-88 обіцяли 21 жовтня почати ремонт дороги Надвірна  Бистриця у Надвірнянському районі. 
"Для нас основна проблема, як для села, це дорога, ділянка Яблунів  Делятин. Нам обіцяла ПМК і ще якісь там фірми робити дорогу, а зараз не роблять. Ми вже їздили до Франківська, чиновники ховаються від нас. Зараз хочемо поставити умови: якщо вони не справляться з нашими договорами, тоді будемо перекривати дорогу",  сказав представник громади с. Заріччя Іван Гнатишин. 
Представник компанії ПМК-88, побачивши обурену громаду біля будівлі САД, втік, не бажаючи пояснити причину затримки ремонтних робіт на дорогах.
 
Зі слів кандидата у депутати до обласної ради від "ВОЛІ", юриста Ольги Федишиної, єдиний спосіб у судовому порядку витребувати повернення цих коштів назад. 
"Безпосередній контроль за проведенням ремонтних робіт має здійснювати Служба автомобільних доріг та обласна адміністрація. Це – суб’єкти господарської діяльності, які працюють на території області, коли їм до власного двору потрібно прокласти дорогу, вони це роблять, а коли для громад, усі закривають очі,  додала Федишина. – У них є владні повноваження відповідно до закону, хай контролюють, вимагають, штрафують, нехай зупинять виплату коштів".
Нагадаємо, компанію ПМК-88 пов’язують з колишнім керівником САД в Івано-Франківській області Миколою Процівим. 
 
Нардеп 16 жовтня ініціював виїзд комісії з ремонту доріг, щоб разом з громадою проінспектувати якість виконання робіт на Надвірнянщині та Яремчанщині. Представники підрядних організацій запевнили громадськість, що ремонтні роботи розпочнуть з 19 жовтня.
 
Як раніше повідомлялося, разом з іншими нардепами від Прикарпаття Юрій Дерев'янко домігся виділення з держбюджету 425 млн гривень на ремонт доріг в області. Ще близько 100 млн гривень виділено на ремонт доріг державного та місцевого значення за рахунок фонду регіонального розвитку. З місцевих бюджетів на ремонт у якості співфінансування має піти ще 60 млн гривень.
 
Політична реклама
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: