fbpx

Чому переведення годинників несприятливе для здоров'я і що робити з наслідками, – МОЗ

Здоров'я 08:20, 28.10, 2018

Сьогодні вночі перевели стрілки годинника на одну годину назад. Попри те, що спати можна на годину довше, зміна режиму створює додатковий стрес для організму.

Перехід на зимовий час в кінці жовтня має на меті застати якомога більше денного світла в період, коли ночі стають довшими, а дні коротшими. Водночас сонячне світло є одним з основних факторів, що керує циркадними ритмами людини.

Оскільки стійкість циркадних ритмів є важливим для ряду біологічних процесів людини, дослідники виявили, що це може мати певні негативні наслідки для здоров’я, пише в.о. міністра охорони здоровя Уляна Супрун. До прикладу, викликати порушення сну, серцево-судинної функції та впливати на емоційний стан. Зокрема, в період переходу навіть зростає ймовірність трагічних випадків.

Особливо уважними варто бути людям, які мають серцево-судинні хвороби. Деякі дослідження вказують, що після зміни часу збільшується ймовірність настання серцевого нападу. Хоч з додатковою годиною сну ризики все-таки менші.

Ось кілька порад, як краще впоратись зі зміною часу:

– Виходьте на прогулянку. Світло, особливо денне, допомагає призвичаїтись до змін. Водночас в холодний період року перебування на вулиці вдень допомагає простимулювати мозок і змушує його утворювати серотонін.

– Не плануйте в цей період часу важливі справи, зокрема краще утриматись від інтенсивних фізичних навантажень.

– Намагайтесь повноцінно харчуватись, щоби організм не відчував браку в поживних речовинах.

– Плануйте свій час так, щоби повноцінно спати – не менше 7-8 годин.

– Якщо відчуваєте труднощі після зміни часу – проконсультуйтесь зі своїм лікарем.

Для більшості людей, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям, такий перехід не нестиме серйозної загрози, акцентує МОЗ. Втім все одно варто слідкувати за своїм організмом та не планувати додаткового навантаження, щоби дати час спокійно пережити зміни. Найбільш відчутною ця зміна є якраз в перші дні після переведення часу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: