fbpx

Чотири медичні заклади на Франківщині стали комунальними некомерційними підприємствами

Здоров'я 10:03, 24.07, 2018

Під керівництвом заступника голови ОДА Ігоря Пасічняка, директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Стовбана, голови постійної комісії облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолія Піцуряка відбулося засідання медичної колегії за підсумками роботи галузі охорони здоров’я області за І півріччя 2018 року, в якій взяли участь головні лікарі центральних районних і міських лікарень, керівники обласних закладів охорони здоров’я та центрів первинної медико-санітарної допомоги.

За словами начальника обласного інформаційно-аналітичного центру Тараса Стаха, основні завдання і проблеми стосувались реформування системи охорони здоров’я, зокрема первинної медичної допомоги. Підготовка до переходу на нові умови фінансування первинної ланки відбулася в області не гірше, ніж в більшості областей України, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.
 
Чотири медичні заклади області тепер – комунальні некомерційні підприємства: Калуський, Коломийський та Тлумацький міські центри первинної медико-санітарної допомоги і Брошнівська міська лікарня підписали угоди з Національною службою здоров’я України і отримують з липня фінансування за новими тарифами. Три заклади з них вже отримали кошти на загальну суму 3 млн 70 тис. грн. Інші заклади, що надають первинну медичну допомогу, увійдуть в реформу з жовтня чи грудня.
Водночас майже всі заклади підготувались до реформи первинки, працювали і працюють з населенням щодо підписання декларацій. На середину липня у 60 закладах, що надають первинну медичну допомогу, підписано понад 400 тисяч декларацій з 691 лікарем первинної ланки.
Виступаючи на колегії, заступник голови ОДА Ігор Пасічняк зазначив, що 33% декларацій підписано з 700 лікарями, але це далеко не весь перелік тих, хто повинен це робити.
"Нашу роботу, окрім нас, ніхто не зробить. Зараз буде подана бюджетна резолюція 2019 року, в якій нема субвенції на первинку. З 1 січня всі видатки амбулаторій лягають на місцеві ради, якщо заклади не увійдуть у державне фінансування по даній реформі. Саме тому медичній спільноті Франківщини потрібно акумулювати свої сили і допрацювати те, що ще не встигли", – наголосив посадовець. 

Додамо, що на початку роботи колегії голова Коломийської міськрайонної організації ветеранів Афганістану Йосип Тодорів за активну участь у наданні медичної допомоги воїнам-інтернаціоналістам вручив почесні грамоти від Української Спілки ветеранів Афганістану директору департаменту охорони здоров’я Миколі Стовбану, професору медичної служби Зіновію Митнику, доценту кафедри загальної хірургії ІФНМУ Олегу Попадюку та головному лікарю ОКЛ Остапу ГрищукуЗа значний внесок в охорону здоров’я почесним знаком-орденом "Медична слава" відзначено головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Романа Остяка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: