Про яскравий власний стиль, впізнавану колористику і манеру письма, шарм і символізм, притаманні картинам, говорили на відкритті виставки Світлани Хміль її старші і відомі колеги.
"Творчість Світлани як спосіб боротьби з безликістю мистецтва відверто жіноча, – охарактеризував роботи голова обласної Спілки художників Микола Якимечко. – Тут багато емоційності, чуттєвості, вишуканості".
"Світлана Хміль робить цікаві роботи, в яких відчутно потужне власне "я". Шарм у тому, що і в творчості, і в житті вона залишається собою. І цим приваблює та зацікавлює і як художник, і як жінка", – відгукнувся директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега.
Художниця представила 20 робіт періоду 2010-2016 років, які також дають уявлення про її роботу художником-ілюстратором дитячих книг сучасних українських авторів.
"Личка", – так називає своїх блазнів і ангелів, створених для книг, Світлана.
"Нові роботи Світлани демонструють її потужний творчий, мистецький ріст. Смислова насиченість у них підтримана кольором, художниця виходить в опрацюванні символізму на якісно новий філософський рівень", – побачив Богдан Бойчук, завкафедрою Інституту мистецтв ПНУ.
Він відзначив, що в Інституті мистецтв, де художниця вчить студентів, вона зібрала гурт однодумців, з якими творить і експериментує.
"Вчуся від студентів і від усіх, кого знаю в житті. Найголовнішим вважаю для себе не припиняти вчитися", – у такий спосіб подякувала друзям, колегам і учням, які зійшлися на відкриття виставки, Світлана Хміль.
Художниця пояснила, що, на її думку, саме на тлі картин найкраще зав’язувати стосунки. Тому своєю виставкою вона хотіла зібрати і об’єднати дорогих їй людей.
Теперішня виставка, яку авторка назвала також символічно – "Присутність речі", – є її другою персональною і загалом шостою із тих, в яких вона брала участь разом із іншими франківськими митцями.
Щоби зрозуміти сенс назви виставки, слід дивитися картини Світлани Хміль з увагою до дрібниць. Ефект може бути дуже несподіваним.