fbpx

Всі гроші на пігулки: чим лікуються українці?

Здоров'я 19:42, 23.08, 2016

Левова частка витрачених населенням коштів припадає на ліки "травної" групи, а ось на профілактику і заощадження ліків в українців не вистачає.

За даними спеціалізованого ресурсу apteka.ua, в першому півріччі цього року в Україні реалізували 765,4 млн упаковок лікарських засобів, медичних виробів, косметики та дієтичних добавок на загальну суму 27,8 млрд грн. 

У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року вітчизняний фармринок продемонстрував приріст у грошовому вираженні на 17,4%, а в натуральному – на 1,9%, інформує UBR.

Структура аптечних продажів розподілилася таким чином: 84,2% – дохід від реалізації лікарських засобів, 8,2% – медичних виробів, 3,8% – дієтичних добавок і 3,8% – косметики.

Як свідчать дані аналітичної системи дослідження ринку "PharmXplorer"/"Фармстандарт" компанії "Proxima Research", найбільше таблеток споживають кияни. Проте у жителів столиці вистачає грошей і на лікувальну косметику (на неї припало 6,8% аптечних продажів), і на дієтичні добавки (4,6%).

Загалом по країні спостерігається така тенденція: чим бідніший регіон, тим менше в тамтешніх аптеках продаються дієтичні добавки, косметика та ін. І тим більшою є частка лікарських засобів у загальному "кошику".

Загалом середньозважена вартість однієї упаковки лікарського засобу склала 47,2 грн. Найбільш високий цей показник у Києві та Одеській області, де купують найбільше імпортних ліків.

Структура аптечних продажів лікарських засобів у регіонах України дуже схожа – левова частка припадає на препарати груп "Засоби, що впливають на систему травлення та метаболізм", "Засоби, що впливають на серцево-судинну систему", "Засоби, що діють на респіраторну систему", "Засоби, що діють на нервову систему", "Протимікробні засоби для системного застосування". Але здебільшого в першому півріччі цього року в усіх регіонах максимальну частку витрачених населенням грошей акумулювали препарати "травної" групи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: