неділя, 19 травня

Чим зайнятися на вихідних у Франківську: кілька порад для передвеликоднього вікенду

Погоду на цей вікенд обіцяють не найкращу, але ми упевнені, що хороший настрій не залежить лише від неї. От вам кілька порад, як зробити вихідні приємними, корисними і незалежними від погоди.

Відвідати виставку сакрального мистецтва

До Великодня залишається тиждень. Й окрім приготування пасок, ковбас та інших смаколиків, знайдіть час відвідати виставку сакрального мистецтва. В експозиції роботи викладачів і студентів кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Де: виставковий зал НСХУ (вул. Незалежності, 53)

Коли: до 10 квітня

Скільки: безкоштовно

Лікуватися від щастя у кіно

Якщо реально і сакрального вам замало, то радимо фільм "Ліки від щастя". Тут вам суцільний трилер, загадки, трохи жахів і багато чого дивного і незрозумілого.

Амбітний молодий керівник Локхарт відправляється в оздоровчий центр у віддалене місце швейцарських Альп, щоб забрати якогось співробітника містера Пемброка. У стінах центру він зустрічає дівчину Ханну, яка розповідає йому, що ще нікому не вдавалося піти... Незабаром у нього виникають підозри, що чудодійні процедури спа-салону є не тим, чим вони видаються. Локхарт потрапляє в аварію і сам повинен пройти курс лікування. Тоді-то він і бачить, що оздоровчий центр – тільки прикриття.

Де: театр кіно "Люм’єр" (вул. Грушевського, 3)

Коли: до 12 квітня, 21:15

Скільки: 60 грн

Читати про Прикарпаття

Роман "НепрОсті" Тараса Прохаська вийшов друком 15 років тому у видавництві "Лілея-НВ". Але саме час перечитати його тим, хто уже знайомий з текстом, і пора нарешті прочитати його тим, хто ще цього не зробив раніше. Роман присвячений "альтернативній" історії Карпат в першій половині XX століття. Події розгортаються в часовому проміжку 1913–1951 рр.

У 2016-му році в рамках проекту Nova Opera композитори Роман Григорів та Ілля Розумейко написали сон-оперу "НепрОсті", а нещодавно стало відомо, що роман екранізують.

Д(е)бати про місто

Якщо толоки минулої суботи було замало, радимо долучитися до ініціативи 1991 Open Data Incubator "Дебати з проблем міста".

У нестандартній формі можна пошукати можливості для вирішення таких проблем, як: безпека та чистота в місті, комфорт мешканців, облаштування дитячих просторів, туристична привабливість Івано-Франківська. Доля міста у наших руках.

Для участі варто зареєструватися.

Де: Urban Space 100, вул. Грушевського 19

Коли: 9 квітня, 12:00–14:00

Скільки: безкоштовно

Освятити вербу

Якщо ви християнин, то нагадувати вам зайво, але про всяк випадок.  

Неділя за тиждень перед Великоднем називається "вербною", "шутковою" або "квітною". За християнським вченням у цей час Спаситель Христос уїжджав до Єрусалиму на ослику і миряни устеляли перед ним дорогу пальмовим листям. Оскільки в Україні пальми не ростуть, то їх замінили вербовими гілками.

У франківців одним із найпопулярніших місць освячення "шутки" є Архікатедральний Cобор Воскресіння Христового.

Закрити зимовий сезон

У Буковелі саме запланували закриття сезону, але, певно, зарано. Прогноз погоди ще нагадує про можливість появи снігу на весняних карпатських горах. Цьогоріч уперше тут проходить Z-Games On Snow, який об'єднує музику, гори і тусовку.

Діджеї, вечірки, хіп-хоп, D'n'B, рок, реп, техно, фанк, реггі, традиційний Girls Camp та змагання у крижаному басейні Pool Jam. Тут точно буде гаряче, незалежно від погоди. У суботу, наприклад, виступатиме Іван Дорн. Квитки на його концерт продають із трансфером із Франківська.

Де: ТК "Буковель"

Коли: 8 квітня, 21:00

Скільки: 350–550 грн

Катерина Котвіцька

КОМЕНТУВАТИ