fbpx

Cпека небезпечна для людей із хворобами серця. 10 порад кардіолога, як вижити

Здоров'я 11:24, 12.08, 2015

Як уникнути загострень серцево-судинних хвороб при високих температурах повітря, радить кардіолог Івано-Франківської міської поліклініки № 3 Оксана Гавриш.

У людей, які мають проблеми із серцево-судинною системою, в умовах стійкої спеки загострюються та ускладнюються хвороби серця – підвищується чи понижується артеріальний тиск (АТ), розвиваються напади стенокардії, попереджають медики.

Найбільш негативний вплив на організм людей має перепад атмосферного тиску, тому важливо контролювати та нормалізовувати АТ людям, які хворіють гіпертонічною хворобою. Потрібно прислухатися до відчуттів організму, бо інколи підвищення АТ є безсимптомним.

Особливу увагу потрібно звернути, коли наростає загальна слабість з появою болю за грудиною, коли стається задишка, з’являється серцебиття чи перебої в роботі серця. Це серйозні симптоми, які потребують негайного звертання в медичний заклад – до сімейного лікаря та кардіолога.

Літня спека посилює ризик перегрівання, виникнення сонячних та теплових ударів, що особливо небезпечно для літніх людей, а також для людей з ожирінням та хворобами серця. 

Щоб уникнути загострень серцево-судинних хвороб, кардіолог Івано-Франківської міської поліклініки № 3 Оксана Гавриш радить:

1) посилити питний режим  вживання води до 3 літрів на день, зеленого чаю без цукру, фрешів;

2) повністю відмовитися від газованих напоїв, оскільки вони потребують додаткового прийому рідини, щоб утилізуватися, а її в спеку не вистачає;

3) носити легкий одяг з натуральних тканин;

4) уникати фізичних навантажень при температурі повітря вище плюс 30 Сº;

5) не вживати алкогольних напоїв;

6) збільшити вживання овочів та фруктів – вони дають організму вологу та збагачують вітамінами та мікроелементами;

7) зменшити вживання солі, оскільки вона затримує рідину, що призводить до виникнення набряків та збільшує навантаження на серце;

8) протирати обличчя, шию, груди, кінцівки серветками, попередньо змоченими в холодній воді;

9) людям, які хворіють на гіпертонічну хворобу, при виході на вулицю потрібно мати зі собою гіпотензивні препарати, а тим, які хворіють стенокардією, – прийняти таблетку нітрогліцерину, а в разі нападу задухи використати аерозоль "Нітромінт" та розжувати одну таблетку аспірину;

10) не виходити на вулицю в спеку з 12.00 до 16.00, оскільки саме в цей час промені сонця є найнебезпечнішими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: