fbpx

Депутатам Івано-Франківської облради свідомо підсунули на голосування незаконне рішення

Суспільство 16:02, 26.03, 2015

Члени гаражного кооперативу "Соколи" в Івано-Франківському окружному адміністративному суді оскаржують рішення обласної ради про затвердження меж між селом Вовчинець та Івано-Франківською міською радою.

Документи, які надали юристи гаражного кооперативу, підтверджують, що рішення, яке винесла на розгляд сесії Івано-Франківської обласної ради постійна депутатська комісія із земельних питань, не відповідає нормам чинного законодавства і порушує Закон "Про землеустрій" та Земельний кодекс. При цьому голова комісії Ігор Шумега був попередньо повідомлений про відсутність необхідної документації у проекті землеустрою. "Але це чомусь не стало причиною доопрацьовувати документ. Відтак, рішення включили в порядок денний, а депутати проголосували за нього", – коментує координатор Івано-Франківської міської організації партії "ВОЛЯ" Володимир Кушніренко.

Згідно з документацією, всупереч вимогам ст. 46 Закону України "Про землеустрій" в проекті землеустрою, який затверджено оскаржуваним рішенням Івано-Франківської обласної ради від 5 грудня 2014 року, відсутній перелік земельних ділянок державної власності, які переходять у комунальну власність відповідної територіальної громади, а також викопіювання зі схеми землеустрою і техніко-економічне обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальної одиниці, а саме села Вовчинець. Це підтверджується листом головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області від 3 вересня 2014 року на ім’я голови постійної комісії обласної ради з питань розвитку села, аграрної політики, використання земель та регулювання земельних відносин Ігоря Шумеги.

Крім цього, при затвердженні проекту землеустрою понад 6 га землі, на якій розміщуються 1500 гаражів ГК "Соколи", увійшли до території Вовчинецької сільської ради.

"Із матеріалів проекту землеустрою щодо встановлення межі с. Вовчинець при встановленні нових меж змінено межі Івано-Франківська за рахунок того, що частина земель обласного центру переходить до сільської ради Вовчинців. Згідно зі ст. 174 Земельного кодексу України, передбачено, що рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням ВР Автономної Республіки Крим, Київської, Севастопольської міської та обласних рад. Проте Івано-Франківська обласна рада, всупереч законодавству, не звернулася з відповідним поданням до ВРУ про встановлення нових меж Івано-Франківська, а вирішила їх змінити тільки своїм рішенням", – коментує свою позицію юрист гаражного кооперативу "Соколи" Роман Жирун.

Реєстрацію гаражного кооперативу "Соколи" здійснено у 2004-му році за рішенням Івано-Франківської міської ради. У 2006-му році рішенням Івано-Франківської міської ради земельна ділянка передана гаражному кооперативу "Соколи". Члени кооперативу сплачували кошти за оренду земельної ділянки до бюджету міста, а 5 грудня 2013 року міська рада прийняла рішення про влаштування додаткового в’їзду до гаражів. 11 квітня 2014 року у відповіді на інформаційний запит Івано-Франківська філія Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України надала відповідь, що гаражний кооператив "Соколи" зареєстрований за адресою "місто Івано-Франківськ, вулиця Вовчинецька, 225".

"Як наслідок, депутати обласної ради проголосували за рішення, яке явно потребувало доопрацювання. А Ігор Шумега, як голова земельної комісії облради, знав про це. Навіть коли члени гаражного кооперативу "Соколи" за нашої ініціативи зустрілися з членами земельної комісії, депутати дійшли висновку, що рішення обласної ради відповідало нормам чинного законодавства. Якщо голосування за проект землеустрою, у якому відсутня частина необхідної документації, на думку депутатської комісії, відповідає законодавству, то, на мою думку, ці люди не відповідають займаним посадам", – коментує координатор партії "ВОЛЯ" Володимир Кушніренко.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться в п’ятницю, 27 березня, о 10.30 в Івано-Франківському окружному адміністративному суді. Суддя – Черепій П. М.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: