fbpx

Депутатів не зворушили благання мешканців скандальної новобудови на Мазепи, 35 – люди перекрили дорогу

Суспільство 15:22, 28.07, 2015

Івано-Франківська міська рада відмовилася скасувати свої попередні рішення про визнання будови самочинною. Не допомогли навіть заклики священика з Манявського монастиря, якого люди запросили виступити перед обранцями.

Власники квартир у новобудові на Мазепи, 35 А, зведеній з порушенням проекту, прийшли на сесію міської ради вимагати від депутатів піти їм назустріч і посприяти з присвоєнням будинку адреси. До цього мешканці кілька разів приходили з цим проханням на засідання міськвиконкому, але отримували відмову. Люди скаржаться, що через недобросовісного забудовника і впертість міської влади не можуть прописатися, влаштувати дітей у садки чи школи, користуватися комунальними послугами. 

Міський голова Віктор Анушкевичус визнав: з одного боку, є рішення міськради, яке визнає новобудову незаконною і не дозволяє присвоїти адресу, з іншого – десятки сімей стали заручниками ситуації  і "зависли в повітрі". Він запропонував міській раді розглянути можливість скасування попердніх рішень.

"Цей будинок можна назвати небажаною вагітністю. Це як у людей: ніхто не хотів, але вона є, і люди потім починають любити цю дитину. Якщо розглядати все наше місто, то половину будинків можна опротестувати, бо дуже щільна забудова в місті. Я вже казала, що цей будинок після Прута (підприємця, якого мешканці звинувачують у махінаціях і своїх проблемах, – ред.) треба екзорцистами освячувати. Тому я привезла священика з Манявського монастиря… Ми тоді по дорозі собаку збили, у нас свічки гасли, але ми таки освятили будинок. Нас є 200 мешканців, ми вас благаємо дати нам поштову адресу", – звернулася до обранців пані Віра, одна з мешканців новобудови. 

На сесію прибув і отець Володимир з Манявського монастиря, який минулого тижня освячував будинок. 

"Я став на бік людей, вони вклали великі гроші, збираються там жити, цей процес уже незворотній. Прошу вас поступити мудро, як поступав Володимир Великий",  звернувся отець до депутатів.

Депутат Володимир Чорноус нагадав, що міськрада давала дозвіл на будівництво триповерхового будинку, а підприємець звів дев'ять поверхів. Влада вчасно не зупинила незаконну будову, і тепер немає іншого виходу з ситуації, окрім судового. "Ми не маємо права замінити своїм рішенням рішення суду",  наполягав депутат.

Втім, адвокат Павликівська, яка представляє інтереси мешканців у судах, наголосила, що Вищий адмінсуд визнав декларацію про початок будівництва чинною, Верховний Суд це підтвердив, а зміна документів щодо поверховості, на її думку, пройшла законно, тож, окрім сесії, питання присвоєння адреси вирішити не може ніхто. 

Проект рішення про скасування попередніх рішень міської ради стосовно новобудови на Мазепи, 35 А обранці так і не підтримали: лише шість проголосували "за", один проти, решта утрималися. 

"Свобода", я вам обіцяю, ви більше не прийдете в міську раду", – відреагувала пані Віра.

З криками "Ганьба!" люди вийшли із сесійної зали. 

Обурені відмовою депутатів мешканці одразу ж перекрили вулицю Грушевського навпроти міської ради. 

Депутатів не зворушили благання мешканців скандальної новобудови на Мазепи, 35 – люди перекрили дорогу 1

Втім, протест тривав недовго, рух на вулиці відновлено. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: