четвер, 17 січня

Депутати облради не підтримали пропозиції щодо застосування системи ProZorro для закупівель на допорогові суми

Бюджетна комісія облради не підтримала пропозиції депутата Івано-Франківської обласної ради від фракції "ВОЛЯ" партії "РУХ НОВИХ СИЛ" Ольги Федишиної щодо застосування системи ProZorro для здійснення закупівель на допорогові суми.

Зокрема, у депутатському зверненні про внесення правок до проекту рішення "Про обласний бюджет на 2018 рік" Ольга Федишина запропонувала зобов’язати всіх розпорядників коштів обласного бюджету застосовувати систему ProZorro для закупівель товарів і послуг починаючи з суми 20 тисяч гривень, а робіт – зі 100 тисяч гривень. Проте депутати на підтримали таке звернення. 

Варто зауважити, що за законом використання системи ProZorro не є обов'язковим для допорогових закупівель, де ціна товарів або послуг менша 200 тис. грн, а робіт – 1,5 млн грн. Тож для того, щоб зекономити кошти платників податків та запобігти корупційним ризикам, велика кількість рад в різних областях прийняли рішення проводити закупівлі в системі ProZorro і на допорогові закупівлі. 

"Депутати від фракції "ВОЛЯ" подають пропозиції щодо впровадження системи ProZorro ще з кінця 2015 року. Перший раз ми це просили передбачити у бюджеті на 2016 рік, потім – на 2017 рік. Кожного разу така пропозиція не отримувала необхідної кількості голосів на сесії облради. Якщо уважно проаналізувати більшість рішень обласної ради щодо розподілу бюджету, то більш як 90% розподілу коштів йде на дотендерні суми. Це означає, що в ручному режимі визначаються підрядник, як наслідок – відсутня вільна конкуренція. Серед розпорядників коштів обласного бюджету є Івано-Франківська ОДА та її департаменти, які також не використовують систему ProZorro на дотендерні суми", – розповідає Ольга Федишина.

Відтак депутат вважає, що чиновники уникають закупівель через ProZorro. 

"Сьогодні на засіданні комісії лише Галина Макота, яка є депутатом від фракції "ВОЛЯ" партії "РУХ НОВИХ СИЛ", проголосувала за впровадження системи ProZorro для здійснення закупівель за кошти обласного бюджету на дотендерні суми. На жаль, Івано-Франківська область і так не на найвищих щаблях у рейтингу прозорості з використання бюджетних коштів. А ми б хотіли, щоб наша область показувала приклад іншим. Для цього потрібно, щоб обласна рада запровадила систему ProZorro на дотендерні суми і щоб голова ОДА теж видав розпорядження стосовно цього", – наголошує Ольга Федишина.

На правах реклами 

КОМЕНТУВАТИ