fbpx

Депутати підтримали законопроект "Про національну поліцію"

Суспільство 14:29, 21.05, 2015

Законопроект "Про національну поліцію" підтримали 284 народних депутати України. Його представив глава МВС Арсен Аваков.

Законопроект прийнятий за основу. Він визначає систему Національної поліції – центральний орган управління та територіальні органи. Національна поліція буде складатися з кримінальної та патрульної поліції, поліції охорони, спеціальної поліції та поліції особливого призначення КОРД (Корпус Оперативно Раптової Дії), повідомляє КУРС із посиланням на МВС України.

Арсен Аваков зазначив, що згідно із положеннями законопроекту, основні завдання Національної поліції зводяться до превентивної та профілактичної діяльності, викриття і розслідування злочинів та адміністративних правопорушень, надання допомоги особам, які її потребують.

Для відкритості системи і забезпечення прозорого відбору (конкурсу) визначені повноваження створюваних поліцейських комісій за участю громадських представників. Для мінімізації ризиків корупції і моніторингу якості роботи передбачена участь громадськості і в дисциплінарних комісіях. Крім того, упроваджується підзвітність поліції не тільки Уряду, а й громадськості.

За словами Арсена Авакова, у проекті закону виписана процедура прийняття органами місцевого самоврядування резолюції недовіри керівникам територіальних органів (підрозділів) Національної поліції.

Для побудови партнерських відносин з населенням передбачена взаємодія поліції з громадськістю шляхом підготовки та виконання спільних проектів і програм для задоволення потреб на місцевому рівні.

Вперше в Законі, а не в підзаконних актах, будуть прописані всі поліцейські заходи, включаючи заходи примусу та використання спеціальних засобів, встановлюються чітки рамки повноважень.

"Все це має за мету підвищити рівень довіри до правоохоронної структури та ефективності роботи поліції", – підкреслив Арсен Аваков.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: