четвер, 17 січня

Депутати РНС виступили за прозорий розподіл коштів вільного залишку обласного бюджету

На сесії Івано-Франківської обласної ради депутат від фракції "ВОЛЯ" партії "РУХ НОВИХ СИЛ" Ольга Федишина запропонувала здійснювати розподіл коштів вільного залишку не в міжсесійний період і не за розпорядженням голови ОДА та облради, а виключно на сесії на підставі рішення постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків.

Проте депутати не підтримали такої ініціативи. За депутатське звернення Ольги Федишиної проголосували 19 депутатів.

"Існує спроба монополізувати розподіл коштів вільного залишку головою облради  і головою ОДА. У проекті обласного бюджету на 2018 рік спочатку передбачалося, що розподіл вільного залишку загального фонду бюджету в міжсесійний період здійснюватиметься за спільним розпорядженням голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради з подальшим затвердженням на сесії обласної ради. Я не вбачаю потреби в такому механізмі розподілу. В міжсесійний період необхідно оперативно розподіляти лише кошти резервного фонду у випадку стихійних явищ, пожеж тощо, коли потрібно допомогти людям і не можна чекати до сесії. У випадку з розподілом вільних залишків такої потреби немає, тому таке рішення має приймати сесія", – говорить Ольга Федишина. 

Депутати від РНС також вважають, що право розпоряджатись бюджетом є прямим і виключним повноваженням самої обласної ради. 

"Є загальна процедура розподілу коштів: спочатку засідає бюджетна комісія, а потім проект рішення вноситься на сесію обласної ради, яка і приймає відповідне рішення. Зараз цю норму хочуть обійти», – розповідає депутат від фракції "ВОЛЯ" партії "РУХ НОВИХ СИЛ" Ольга Федишина.

На правах реклами 

КОМЕНТУВАТИ